SERIJA A: Milan razmontirao Napoli

"Rosoneri" deklasirali Napolitance u derbiju 27. kola 3:0 golovima Ibrahimovića iz penala, Prinsa Boatenga i Pata.

SERIJA A: Milan razmontirao Napoli Izvor: MONDO

Milan je pokazao Napolitancima zašto su daleko od Skudeta. Ujedno i zašto je on blizu titule.

Zato što je "rasturio" Napoli - 3:0 (0:0).

"Rosoneri" su pobjegli ekipi Valtera Macarija na šest bodova, a Inter zadržali na pet poena zaostatka i ostali najozbiljniji kandidat za šampiona. Ne samo zbog rezultata već i zbog igre u ponedjeljak uveče.

Napoli je došao na San Siro kao tim koji je sačuvao svoju mrežu na sedam od prethodnih osam utakmica. A igrači Masimilijana Alegrija su im se šetali pred golom kako su htjeli. Da nisu imali raspoloženog golmana Morgana De Santisa, ko zna kakav bi debakl pretrpjeli. Mada, ni ovako nisu bolje prošli.

Gosti su se odupirali skoro pola sata i bili ravnopravni rival. Ali, kako se bližio kraj prvog poluvremana domaćin je postajao sve agresivniji i opasniji. Međutim, do odlaska na odmor mreže su mirovale.

Tek što su se igrači vratili na teren, četiri minuta kasnije, Salvatore Aronika igrao je rukom u svom šesnaestercu i označio početak kraja Napolija na San Siru. Zlatan Ibrahimović je bio precizan izvođač najstrožije kazne - 1:0.

Nije Milan posustajao, samim tim nije dozvolio gostima da se trgnu, eventualno promijene nešto u igri, možda čak i stvore šansu. Napad, predvođen Edisonom Kavanijem, bio je odsječen. Urugvajac je tako ostao na korak od lidera na listi strijelaca, Antonija Di Natalea, koji je u nedelju četiri puta bio precizan i stigao do "kote 21".

Umjesto Kavanija i saigrača, raspucali su se "rosoneri" i za samo dva minuta u 77. i 79. nanijeli katastrofu Napoliju.

Prvo je Alešandre Pato uposlio rezervistu Kevina Prinsa Boatenga za 2:0, a onda je Brazilac sam povukao kontru sa polovine terena i kada je u pratnji dvojice protivničkih igrača došao na 17 metara od gola precizno je tukao - 3:0.

Alegrijevi izabranici su i prije toga imali šanse, ali su ih promašivali Mark Van Bomel, Metju Flamini, Robinjo...

Ali, i ovako su zadovoljni napustili poprište borbe.

MILAN: Abijati - Abate (od 81. Odo), Nesta, Silva, Jankulovski (od 72. Emanuelson) - Gatuzo, Van Bomel, Flamini - Robinjo (od 63. Prins Boateng) - Pato, Ibrahimović.

NAPOLI: De Santis - Kampanjaro, Kanavaro, Aronika - Mađo (od 78. Sosa), Gargano (od 84. Jebda), Pacijenca, Dosena - Hamšik, Maskara (od 65. Zuniga), Kavani.