Bajern se oprostio i od Kupa

Bavarci ostali i bez drugog trofeja u ovoj sezoni. Feliks Magat pobijedio Van Gala na "Alianc Areni" - 1:0.

Bajern se oprostio i od Kupa Izvor: MONDO

U finalu njemačkog Kupa 21. maja u Berlinu igraće Duizburg i Šalke!

Prošlogodišnji osvajač "duple krune" u Njemačkoj za samo nekoliko dana praktično je ostao bez oba trofeja. Poraz od Borusije iz Dortmunda (1:3) u prošlom kolu Bundeslige značio je oproštaj od titule Bavaraca, a već u srijedu stigao je novi šok za brojnu armiju navijača najtrofejnijeg kluba u Njemačkoj.

Šalke je na "Alianc Areni", u duelu učesnika osmine finala Lige šampiona, pobijedio - 1:0 i plasmanom u finale Kupa donekle spasio jednu od lošijih sezona. Spas je možda našao i Feliks Magat, čuveni trener kome su podljednjih dana dobro poljuljane pozicije u klubu i koji je istrošio sve kredite kod navijača "rudara".

Šalke je odlično odigrao prvo poluvrijeme protiv favorizovanog Bajerna. Domaćin na "Alianc Areni" nije stvorio priliku u prvih 45 minuta, dok je Šalke pored gola Raula, imao još nekoliko šansi da uveća prednost. U drugom poluvremenu promijenila se slika na terenu, a na golu gostiju briljirao je Manule Nojer i svom timu sigurnim intervencijama ulivao samopouzdanje.

Golman tima iz Gelzenkirhena pored dobrih odbrana bio je u centru pažnje i zbog spekulacija da bi na ljeto mogao da pojača upravo minhenski klub, zbog čega talentovani Tomas Kraft ne želi da produži ugovor sa Bajernom. Ta ideja se uopšte nije svidjela bavarskim navijačima, koji su specijalno za ovu priliku spremili koreografiju podrške mladom Kraftu.

Ipak, poslije ovog poraza navijači će se vjerovatno okrenuti protiv Luja van Gala, koji je za razliku od prve sezone na klupi Bajerna, u drugoj potpuno omanuo.

Ko zna, možda bude imao više sreće u Ligi šampiona...

Prvi finalista u utorak je postao Duizburg koji je na svom terenu pobijedio Energi Kotbus sa 2:1.