Saša Ilić isključen, Lazetićev prvenac u Superligi: Nervoza, tenzija, penali i dva crvena kartona! (FOTO)

Uzbudljivo je bilo na utakmicama srpske Superlige.

superliga srbije isključen saša ilić Izvor: Arena sport/printscreen

Utakmice u Superligi su donijele nova uzbuđenja. Na dvije utakmice viđeno je pet golova, odnosno pobjeda gostiju i remi.

Žarko Lazetić je na klupi TSC-a ostvario prvi trijumf, dok je Saša Ilić sa Čukaričkim remizirao u Nišu iako je ranije završio meč (1:1).

Tim iz Bačke Topole je u Kragujevcu ostvario prvi trijumf od kad ih je preuzeo Lazetić. Pobijedili su Radnički 1923 - 0:3 (0:1). Stefan Vukić je bio dvostruki strijelac (u 27. i 80. minutu), a između njegova dva gola je pogodio Mihajlo Banjac u 72. minutu.

Na veoma lošem terenu u Nišu je Radnički stigao do boda. Beogradski tim je poveo preko Đorđa Jovanovića koji je u 36. minutu bio precizan sa penala. Gol za remi dao je Aleksandar Pejović, takođe sa "kreča" u 73. minutu, a ekipa sa Banovog Brda je u tom periodu dobila i dva crvena kartona.

Prvo je šef struke gostiju Saša Ilić protestovao zbog penala koji je dosuđen za domaći tim, sudija Srećković mu je pokazao žuti karton, zatim je nastavio sa protestima kada je Miladin Stevanović dobio javnu opomenu, pa je sudija izvadio direktan crveni karton. Zatim je u 85. minutu Stevanović dobio drugi žuti, a Radnički nije iskoristio brojčanu prednost u samoj završnici.