Ruski drugoligaš preslišao Vošu

Vojvodina poražena od Fakela 1:3 (1:1) u prijateljskoj utakmici odigranoj u Veterniku.

Ruski drugoligaš preslišao Vošu Izvor: MONDO

Vojvodina je putu u prvenstvu iskoristila da odmeri snage sa ruskim drugoligašem, Fakelom. Novosadski superligaš je bez šestorice prvotimaca, Brkića, Ilića, Mitoševića, Medojevića, Merebašvilija i Lazetića, u većem dijelu utakmice razočarao. Nije ličio na tim koji u proljećnom dijelu sezone ima maksimalan učinak:

Vojvodina - Fakel 1:3 (1:1)

Domaćin je poveo već u 14. minutu golom Kataija iz slobodnog udarca. Imale su "lale" još nekoliko prilika u tom periodu, Stevanović je čak pogodio stativu, ali vođstvo nisu duplirale.

Gosti su igrali grubo, što su na svojoj koži najbolje osjetili povređeni Oumaru Abubakar i Milko Novaković.

Izjednačio je Logua u 39. minutu udarcem sa 16 metara. Već u 53. minutu bilo je 1:2 - Faustov je iskoristio indolentnost odbrane Vojvodine. Konačan rezultat postavio je Habarov u 85. minutu iskoristivši grešku Trajkovića.

Novosađani su imali dosta zamjerki na sudiju Labusa, koji je početak utakmice označio tri minuta ranije, odmor skratio na sedam minuta, a kraj odsvirao u 85. minutu. A nije dosudio ni penal za Vojvodinu.

Zoran Milinković je izveo sljedeći sastav: Pajović, Vulićević, Pavlović, Mojsov, Karan, Ađuru, Tumbasević, Stevanović, Katai, Bilbija, Oumaru.

Igrali su još: Nestorović, Trajković, M. Novaković, S. Novaković, Poletanović, Kosović, Jao i Saladin.

Voša će u nedjelju gostovati Inđiji (11 sati).