Vilji i Raul gleda u leđa

Napadač Bareslone protiv Češke postigao dva gola i zauzeo prvo mjesto na večnoj listi golgetera "crvene furije".

Vilji i Raul gleda u leđa Izvor: MONDO

Španija je teško stigla do četvrte pobjede u kvalifikacijama za Euro 2012. Aktuelni svjetski i evropski prvaci bili su bolji od Češke, ali tek pošto je David Vilja u 69. i 74. minutu uspio da preokrene rezultata na 2:1.

Dugo će se napadač Barselone sjećati duela sa Česima u Granadi. Sa nova dva gola, Vilja je postao rekorder po broju pogodaka u dresu "crvene furije". Prije njega vodeći strijelac reprezentacije Španije bio je Raul.

Doduše, Vilja i Raul su do meča sa Česima, ondosno 69. minuta te utakmice, bili izjednačeni sa po 44 gola. Ono po čemu se još razlikuje ubojiti špic Barse od nekadašnjeg kapitena Reala, a sada napadača Šalkea, je broj odigranih utakmica.

Vilja je postigao 46 golova na samo 72 meča, dok je Raul odigrao 102 utakmice za Španiju.

"Villa je veliki igrač i pravi majstor u protivničkom šesnaestercu. Njegova glad za golovima je velika. Prestići Raula definitivno nije mala stvar", izjavio je selektor "furije" Visente del Boske.

Inače, Španija je ubjedljivo prva u Grupi i sa maksimalnih 12 bodova iz četiri meča. Drugoplasirani Česi imaju šest poena.