I Fejsa igrao protiv "romantičara"!

Ljubomir Fejsa vratio se na teren poslije skoro godinu dana oporavka od povrede. Partizan opet bolji od OFK - 2:1.

I Fejsa igrao protiv "romantičara"! Izvor: MONDO

Partizan i OFK Beogard odigrali su prijateljsku utakmicu bez prisustva publike, a crno-bijeli su baš kao i prije dvije nedjelje u Superligi pobjedili 2:1 (1:1).

Utakmica je poslužila trenerima Aleksandru Stanojeviću i Dejanu Đurđeviću da provjere pojedine igrače koji nisu bili u prvom planu.

Od prvog minuta drugog poluvremena na terenu je poslije skoro godinu dana pauze bio i Ljubomir Fejsa. "Vezista" crno-bijelih povrijedio se 7. aprila prošle godine u dresu reprezentacije Srbije na prijateljskom meču protiv Japana.

Vidjelo se da Fejsi nedostaju utakmice.

"Zadovoljan sam što se Fejsa vratio poslije dugo vremena. Odigrali smo utakmicu nakon nedjelje u kojoj smo vrlo naporno radili, noge su teške, pa je akcenat bio na tome da istrčimo. Bilo je i pozitivnih i negativnih stvari, ali je ipak u prvom planu bio povratak Fejse", rekao je poslije meča Aleksandar Stanojević.

Trener Partizana je provjerio i napadača Majkla Nzekvea Kelečija, koji je prije nekoliko dana stigao na probu u Humsku. Nigerijac je za 45 minuta imao dva šuta ka protivničkom golu - prvi put bio je neprecizan, a drugi put uspješniji je bio golman OFK Beograda.

"Rano je još za bilo kakav komentar", kratko se osvrnuo Stanojević na igru Kelečija.

"Romantičari" su poveli u 27. minutu preko Žeravice, koji je iskoristio vrlo lijep pas Krstića.

OFK Beograd je do posljednjeg minuta prvog dijela utakmice čuvao prednost, ali je onda prvi strijelac Partizana Ivica Iliev izjednačio prelijepim lobom sa oko 11-12 metara. Pogotku domaćina prethodila je akcija čiji su kreatori bili Miloš Bogunović i Stefan Babović.

Za razliku od prvenstvenog meča kada je pobjednik riješen pred kraj, prijateljski duel odlučen je u 75. minutu. Gol je postignut nakon akcije igrača Teleoptika - strelac je bio Matija Ljujić na asistenciju Miloša Jojića.

PARTIZAN: R. Ilić, Stevanović, Jovanović, Stanković, Davidov, Smiljanić, Babović, Vukić, Tomić, Iliev, Bogunović.

Klupa: Živković, Mišel Nzekve Keleči, Fejsa, Trujić, Ljujić, Aškovski, Ostojić, Jojić.

OFK BEOGRAD: Matek, Planić, Nikolić, Marko, Kecojević, Jelić, Žeravica, Brkić, Milić, Krstić, Simić.

Klupa: Topalović, Bogdanović, Pjević, Marković, Batioha Perez Augusto, Aleksić, Filipović, Injac, Žorić, Takač, Mrvaljević, Popović.