PRIJATELJSKE: Pobjeda Brazila,remi Argentine

Reprezentacija Brazila pobijedila je Škotsku sa 2:0, dok je Argentina kao gost igrala neriješeno 1:1 sa SAD.

PRIJATELJSKE: Pobjeda Brazila,remi Argentine Izvor: MONDO

Oba gola za Brazil postigao je 19-godišnji napadač Santosa Nejmar, u 42. i 77. minutu iz penala.

Brazil je dominirao tokom cijelog meča, što pokazuje posjed lopte koji je bio 67:33 odsto u korist selekcije iz Južne Amerike. Petostruki svjetski prvak uputio je čak 18 udaraca ka protivničkom golu, dok su Škoti zaprijetili samo tri puta.

Prvi pogodak na utakmici Nejmar je postigao na asistenciju igrača turskog Fenerbahčea Andrea Santoša, dok je nad talentovanim napadačem napravljen i jedanaesterac koji je uspješno izveo.

Susret SAD i Argentine u Nju Džersiju pratilo je 78.936 gledalaca, što je novi rekord po posjeti jednoj fudbalskoj utakmici u SAD.

Gosti su poveli golom Estebana Kambijasa u 42. minutu, a izjednačenje je donio 18-godišnji Huan Agudelo. Bio je to njegov drugi gol u tri utakmice za reprezentaciju SAD.

Pored mladog napadača istakao se i golman domaće selekcije Tim Hauard koji je dobrim odbranama spriječio ubjedljiviju pobjedu Argentine. (Beta)