Stevanović: Navijači Gane su čudo

Selektor Gane zadovoljan naročito igrom u drugom poluvremenu utakmice u Londonu u kojoj je njegova selekcija igrala 1:1 sa Engleskom.

Stevanović: Navijači Gane su čudo Izvor: MONDO

Srbi su zaduženi da pišu istoriju Gane, makar onu fudbalsku. Milovan Rajevac je "crne zvijezde" doveo do četvrtfinala Svjetskog prvenstva u Južnoj Africi, a njegov nasljednik na mjestu selektora Goran Stevanović donio je remi iz Engleske - 1:1!

Iako je riječ o prijateljskoj utakmici, za stanovnike Gane je ona bila posebno važna, jer su dugo bili engleska kolonija. Zato se na tribinama Vemblija okupilo više od 20.000 navijača Gane.

Endi Kerol je doveo domaćina u vođstvo u finišu prvog poluvremena, ali je Asamoa Đan izjednačio u 91. minutu.

Stevanović je uporedio duel u Brazavilu u subotu u kvalifikacijama za Afrički kup nacija, koji je Gana dobila protiv Konga (3:0), i prijateljski meč u Londonu.

"U Brazavilu smo bili pod velikim pritiskom, jer smo morali da pobijedimo kako bismo produžili nadu u kvalifikacijama i u tome smo uspjeli. U Londonu smo bili malo usporeni u prvom poluvremenu, ali smo u drugom igrali znatno bolje, sa mnogo entuzijazma", ocenio je Stevanović.

I zaista je Gana zaigrala odlično u drugih 45 minuta i zasluženo došla do izjednačenja.

"A navijači... To je posebna priča. Takve nisam nikada prije vidio", dodao je "Plavi".

On je pohvalio lijevog beka Danijela Oparea i dodao da će se Mikael Esijen, koji već duže vrijeme ne igra za reprezentaciju, vjerovatno biti u sastavu za naredni meč.

U prvom poluvremenu protiv "gordog Albiona" igrao je napadač Partizana Dominik Adija, a posljednjih pola sata nastupao je i njegov saigrač, Prins Tejgo.