Odbrana je "klimava", sad je vidio i Partizan: Fejnord izgubio od AZ Alkmara, crno-bijeli vidjeli mane!

Autor Milutin Vujičić

Fejnord je odigrao dva potpuno različita poluvremena.

Fejnord poražen od AZ Alkmara Izvor: Profimedia/Box Pictures/Yannick Verhoeven

Žrijeb u Nionu spojio je po prvi put Partizan i Fejnord, a prije nego što crno-bijeli istrče na stadion "Rajko Mitić" i odigraju predstojeći "vječiti" derbi stigla je i ponuda iz Holandije koja otprilike glasi - "nisu baš toliki bauk".

To je moglo da se zaključi nakon poraza Fejnorda od AZ Alkmara, koji je takođe bio opcija na žrijebu, a gledali smo dva potpuno različita poluvremena. U prvom je AZ Alkmar bio znatno bolji, da bi u nastavku bili potčinjeniji, tako se se meč završio pobjedom domaćina od 2:1 (2:0).

Tri boda AZ Alkmaru donio je Karlson koji je u 19. i 30. minutu pogodio sa "kreča", a sve poslije očajnih reakcija odbrane Fejnorda što je jasan signal Partizanu.

Prvo je Hendriks skrivio jedanaesterac, zatim i Malasija, dok je AZ Alkmar postigao i gol za 3:0 u 35. minutu, međutim to je poništeno. De Fit se nalazio u ofsajdu i VAR tehnologija je reagovala na vrijeme. U nastavku se pokazazalo da 2:0 nekada bude nezgodan rezultat...

Getruida je već u 52. smanjio rezultat i počeli su intenzivni napadi, znatno je Fejnord bio bolji nego u prvom dijelu, međutim AZ je izdržao sve do kraja.

Podsjetimo, meč između Partizana i Fejnorda se igra 10. marta u Beogradu, a revanš je sedam dana kasnije u Roterdamu.