PREMIJER BIH: Budućnost lak plijen za Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva bez problema su savladali Budućnost rezultatom 2:0 u premijernom meču 20. kola Premijer lige BiH.

PREMIJER BIH: Budućnost lak plijen za Sarajevo Izvor: MONDO

Majstorija Obuće, a zatim i asistencija Pehliću bili su dovoljni da bordo tim upiše tri boda kojima se bar na kratko izjednačio sa gradskim rivalom Željezničarem.

Oba tima imaju po 35 bodova, osam manje od lidera Borca, s tim da Željezničar i Borac imaju po utakmicu manje.

Prava je šteta što je na Koševu bilo tek nešto oko dve hiljade ljudi. Oni koji su bili tu u 25. minutu vidjeli su pravu majstoriju igrača Sarajeva. Poslije loše ispucane lopte igrača Budućnosti, lopta je upućena ponovo u šesnaesterac, a u narednih par sekundi Obuća je tamo napravio haos.

Napadač Sarajeva odličnim driblingom oslobodio se svog čuvara, ali i još dvojice protivničkih igrača, a zatim preciznim šutom matirao Husića koji je paradom samo dodatno uljepšao pogodak.

Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću domaćina, iako je Sarajevo dominiralo, ali već početkom drugog poluvremena utakmica je riješena. Ovog puta Obuća je bio asistent, a loptu je u mrežu pospremio Pehlić.

Budućnost je u drugom poluvremenu krenula malo ofanzivnije i pokušala da ugrozi gol, ali niej uspjela da dođe ni do počasnog pogotka. Umjesto golova, do kraja meča, publika na Koševu vidjela je dva crvena kartona, za Nuhića u ekipi Sarajeva i Smajića iz Budućnosti.