Uspavanka i povreda Kerima Palića obilježili meč na "Tušnju": Sarajevo u polufinalu, a "bordo" igrač u bolnici!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Igrač Sarajeva završio u bolnici nakon žestokog pada tokom duela Slobode i Sarajeva, koji je okončan bez golova.

KUP BIH Sloboda - Sarajevo povreda Kerima Palića Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Slobode i Sarajeva odigrali su uspavanku u revanš utakmici četvrtfinala Kupa BIH na "Tušnju", koja je završena rezultatom 0:0, pa je "bordo" tim zahvaljujući pobjedi na "Koševu" od 2:0, osigurao plasman u polufinale.

SLOBODA - SARAJEVO 0:0.

Utakmicu su osim loše igre oba tima obilježila i povreda igrača Sarajeva Kerima Palića.

Fudbaler "bordo" tima doživio je žestok pad u 17. minutu, nakon kojeg mu se nekoliko minuta ukazivala medicinska pomoć.

Uspio je Palić da se pridigne i napusti teren, tamo pored mu je ponovo ukazana pomoć, a onda je vozilom hitne pomoći prevezen u bolnicu.

Nije poznato još o kakvoj se povredi tačno radi.

Osim ove povrede nismo mnogo toga vidjeli na "Tušnju", o čemu govori i podatak da ni jedni ni drugi nisu kreirali nijednu šansu iz kategorije stopostotnih.

Domaći uprkos nekoj terenskoj inicijativi nisu stvorili niti jednu šansu, mada smo u 21. minutu vidjeli jednu situaciju u kojoj je Šabanović pao u šesnestercu, ali nije bilo penala.

Praktično jedinu pravu priliku imao je Suljić u 13. minute kada se nakon driblinga namjestio na desnu nogu, a onda pokušao da pogodi suprotan ugao, međutim, lopta je završila pored gola.

U nastavku je viđena gotovo ista slika na terenu, jalovi napadi i jednih i drugih, borba na sredini terena i gotovo nijedna šansa za pogodak.