KUP: Voša odradila zadatak, u finalu je

Vojvodina se plasirala u finale Kupa Srbije. Poslije 2:1 u Lučanima, pobjeda i na "Karađorđu" - 1:0. Strijelac Katai.

KUP: Voša odradila zadatak, u finalu je Izvor: MONDO

Golom spretnog Aleksandra Kataija, Vojvodina je uradila ono što se očekivalo - ostvarila je novu pobjedu nad ekipom Slobode Sevojno i plasirala se u drugo uzastopno finale Kupa Srbije. Ukupno, njeno peto finale.

Vojvodina - Sloboda Sevojno 1:0 (ukupan rezultat 3:1). Strijelac Aleksandar Katai u 6. minutu.

Vojvodina je bila veliki favorit pred revanš meč u Novom Sadu, a da sve krene kako su željeli u taboru "lala" pobrinuo se 20-godišnji Katai.

Igrao se 6. minut. Vojvodina je imala "skraćeni korner", Vuk Mitošević je ubacio u šesnaesterac gostiju, a fizika je pomogla Kataiju da savlada Darka Božovića.

Potpuna dominacija Vojvodine u prvom poluvremenu, dok su gosti uputili samo jedan udarac ka golu Želja Brkića.

Početkom drugog dijela, odlučnija igra Slobode Sevojno, ali osim lijepog šuta Predraga Lazića sa ivice šesnaesterca, kada je lopta prozujala pored lijeve stative gola Vojvodine, ništa konkretnije gosti nisu uradili. Sve njihove akcije završavale su se ispred kaznenog prostora domaćina.

Vojvodina se potom prenula, a ponovo je u centru pažnje bio Katai. Odlično je šutirao u 62. minutu, sa oko 20 metara od gola Slobode, ali je njegov udarac išao pored lijeve stative Božovićevog gola.

Probao je i Janko Tumbasević u 76. minutu, ali je sa ivice šesnaesterca šutirao pravo u Božovića.

Veliku priliku imao je i Brana Ilić u nadoknadi vremena, ali je u posljednjem trenutku reagovala odbrana Slobode Sevojno.

Zanimljiv detalj u 89. minutu. Trener Vojvodine Zoran Milinković izveo je iz igre iskusnog Nikolu Lazetića i ubacio Nemanju Bilbiju. Dio navijača Vojvodine mu je zviždao, drugi mu aplaudirao. Očigledno je da oni vatreniji navijači ne mogu da mu oproste neke izjave, poput one pred revanš meč polufinala kupa kada je izjavio da "kao veliki navijač Zvezde" želi da crveno-bijeli eliminišu Partizan i plasiraju se u finale ovog takmičenja.