Rival "zmajeva" u Ligi nacija slavio u prijateljskom meču: Crna Gora bolja od Grčke

Odlučujući pogodak postigao je Milutin Osmajić u 59. minutu

Crna Gora - Grčka Izvor: Anadolija/Rusmin Radić

Reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Podgorici, u prijateljskom meču, selekciju Grčke minimalnim rezultatom 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Milutin Osmajić u 59. minutu.

On je iskoristio asistenciju Novice Erakovića i rutinski savladao grčkog golmana Odiseasa Vlahodimosa.

Izabranici selektora Miodraga Radulovića nadigrali su rivala i bili opasniji, imali su nekoliko dobrih šansi, ali je ubjedljiviji trijumf spriječio golman Vlahodimos.

U 22. minuti lopta je nakon centaršuta Nikole Krstovića pogodila stativu. Vlahodimos je u 30. zaustavio udarac Stevana Jovetića iz prekida, dok je minut kasnije bio priseban i odličnom intervencijim spriječio Osmajića da se upiše u strijelce.

U 69. minutu Žarko Tomašević je odlično šutirao, ali je Vlahodimos ponovo bio siguran. Najbolju priliku za Grčku imao je Dimitrios Pelkas u trećem minutu sudijske nadoknade, ali je za malo bio neprecizan.

Crnogorski fudbaleri u četvrtak u Jerevanu poraženi su od Jermenije 1:0.

Prijateljski mečevi sa Jermenijom i Grčkom crnogorskim fudbalerima poslužili su kao generalna proba za start nove sezone Lige nacija i junske duele sa Rumunijom 4. i 14. juna, Finskom 7. i Bosnom i Hercegovinom 11. juna.