LE: Samo jedna neizvjesnost

Porto, Viljareal i Benfika završili veliki posao u prvim utakmicama četvrtfinala Lige Evrope. Braga se iz Kijeva vraća sa odličnih 1:1.

LE: Samo jedna neizvjesnost Izvor: MONDO

Portugalci su na dobrom putu da u polufinalu Lige Evrope imaju čak tri kluba. Mjesto među četiri najbolja tima gotovo sigurno je obezbijedio i Viljareal.

Porto je deklasirao Spartak iz Moskve pobijedivši ga na "Dragau" sa 5:1. Nakon prvih 45 minuta bilo je samo 1:0, ali su Moskovljani u nastavku meča pretrpili katastrofu. Falkao je postigao čak tri gola za plavo-bijele.

Istim rezultatom slavio je i Viljareal protiv Tventea. Španci su pola posla zvavršili nakon prvog dijela kada su već imali ubjedljivih 3:0. Janko je postigao gol nade za Holanđane i to u posljednjem minutu utakmice.

Velikih 4:1 iz Lisabona ima i Benfika protiv PSV-a. Činilo se da će "orlovi" ipak strijepiti u revanšu, jer su "filipsovci" smanjili na 3:1, ali je ubjedljivu pobjedu u trećem minutu sudijske nadoknade obezbijedio Saviola.

Pobjednika nije bilo samo u Kijevu, gde je Dinamo ugostio Bragu - 1:1. Sve je bilo riješeno već poslije 13-14 minuta igre.