Konteovi "pijevci" melju, demonstracija sile u Londonu! Totenhem ne odustaje od Lige šampiona, biće drame do kraja!

Totenhem je ostvario novu pobjedu i nastavio trku za plasman u elitno takmičenje.

totenhem pobijedio njukasl 5:1 Izvor: Profimedia

Vodiće se velika borba za mjesto među četiri najbolja tima u Premijer ligi do kraja sezone. Mančester siti i Liverpul su sigurni i igraju za titulu, Čelsi ima značajnu prednost, tako da će jedno mjesto juriti četiri kluba.

Totenhem je potvrdio fantastičnu formu, ostvario je četvrti trijumf u posljednjih pet mečeva i potvrdio kandidaturu za to mjesto. Puleni Antonija Kontea su održali čas fudbala Njukaslu - 5:1 (1:1).

Na ovaj način su "pijevci" došli do četvrtog mjesta, a tu će ostati samo ako Kristal Palas pobijedi Arsenal, u slučaju da bude neriješeno ili da "tobdžije" pobijede, preuzeće to mjesto.

Gosti su bolje započeli meč i poveli preko Šara u 39. minutu, ali je Dejvis četiri minuta kasnije izjednačio i to je bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku je postojao samo jedan tim. Doerti je u 48. minutu donio prednost, Son je u 54. uvećao vođstvo, a onda je Emerson Rojal u 63. riješio sve. Konačan rezultat postavio je Bergvajn u 83. minutu, samo dva minuta pošto je ušao u igru.

U narednom kolu Totenhem gostuje Aston Vili i moraće da nastave sa pobjedničkim nizom ukoliko žele da ostanu u trci za Ligu šampiona.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!