BiH (pol): Prekid u Banovićima, Purke "čupa" Leotar

Nakon prvih 45 minuta na pet mečeva 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine postignuta su četiri gola! Leotar i Travnik vode, prekid u Banovićima.

BiH (pol): Prekid u Banovićima, Purke "čupa" Leotar Izvor: MONDO

Uoči velikog derbija u Banjaluci u kom će Borac u večernjem terminu u subotu dočekati trećeplasirano Sarajevo, igraju se ostali susreti 21. kola prvenstva BiH.

Na pet mečeva viđena su dosad četiri gola. Travnik je protiv "fenjeraša" Drine (1:0) stigao do prednosti u 26. minutu golom Nebojše Popovića, dok je Nenad "Purke" Stojanović (na slici) iz penala doveo Leotar u vođstvo protiv tuzlanske Slobode (1:0).

Neriješeno je na susretu u Prijedoru između Rudara i Slavije (1:1). Prijedorčani su preko Vedrana Kantara poveli u 37. minutu, ali su gosti iz Istočnog Sarajeva izjednačili dva minuta kasnije. Strijelac je bio Nemanja Šešlija.

Susret između Budućnosti i Zrinjskog u Banovićima, prekinut je petnaestak minuta prije kraja poluvremena nakon što je dosuđen sumnjiv penal za goste iz Mostara.

To je izazvalo negodovanje domaćih igrača i navijača, koji su opkolili glavnog sudiju Ognjena Valjića iz Banjaluke, koji je potom s pomoćnicima pobjegao sa terena!

Ubrzo se povukao i delegat Mirko Milošević i vrlo vjerovatno utakmica neće biti nastavljena.