PREMIJER BiH: Prekid u Banovićima, debakl Drine

Drina "popila" šesticu u Travniku (6:0). Meč Budućnosti i Zrinjskog prekinut zbog sumnjivog penala. Preokret u Trebinju.

PREMIJER BiH: Prekid u Banovićima, debakl Drine Izvor: MONDO

Uoči velikog derbija u Banjaluci u kom će Borac u subotu u večernjem terminu dočekati trećeplasirano Sarajevo, odigrani su ostali susreti 21. kola prvenstva BiH.

Travnik je demolirao "fenjeraša" Drinu (6:0), koja će ovakvom igrom gotovo sigurno na kraju sezone preseliti u niži rang. Goste je načeo u 26. minutu Nebojša Popović, a Drinu su u nastavku potopili trostruki strijelac Nusmir Fajić, a po još jedan pogodak postigli su Popović i Mirsad Šiljak.

Leotar je na poluvremenu vodio protiv Slobode pogotkom Nenada "Purkea" Stojanovića, ali su gosti iz Tuzle u nastavku potpuno nadigrali Trebinjce i zasluženo stigli do tri boda.

Najprije je Almir Bekić u 53. minutu anulirao prednost domaćina, da bi u finišu za samo dva minuta Muhamed Mujić sa dva gol donio radost ekipi sa Tušnja.

Vrlo zanimljivo bilo je u Prijedoru gdje su Rudar i Slavija podijelili bodove (2:2). Prijedorčani su preko Vedrana Kantara poveli u 37. minutu, ali su gosti iz Istočnog Sarajeva izjednačili dva minuta kasnije. Strijelac je bio Nemanja Šešlija.

Goran Popović je u 71. minutu doveo "sokolove" u vođstvo i činilo se da će gosti kući pjevajući, ali je Mirza Džafić iz jedanaesterca u sudijskoj nadoknadi spasio Prijedor poraza.

Remi, ali bez golova viđen je u Gradačcu između Zvijezde i mostarskog Veleža.

Susret između Budućnosti i Zrinjskog u Banovićima, prekinut je petnaestak minuta prije kraja poluvremena nakon što je dosuđen sumnjiv penal za goste iz Mostara.

To je izazvalo negodovanje domaćih igrača i navijača, koji su opkolili glavnog sudiju Ognjena Valjića iz Banjaluke, koji je potom s pomoćnicima pobjegao sa terena!

Ubrzo se povukao i delegat Mirko Milošević i utakmica nije nastavljena.