SERIJA A: Izvuče se Inter... Roma u 94.

Inter se namučio da slomi otpor Kjeva, ali ipak pobijedio 2:0. Roma vodila, Udineze izjednačio u 88. a Toti u 94. donio trijumf "vučici" - 2:1.

SERIJA A: Izvuče se Inter... Roma u 94. Izvor: MONDO

Inter je pobijedio! Šampion Italije i Evrope je pretrpio dva debakla u kojima je primio osam golova, prošlog vikenda protiv Milana (0:3) i u utorak u Ligi šampiona protiv Šalkea (2:5).

U subotu je prekinuo niz, u 32. kolu Serije A savladao je Kjevo - 2:0 (0:0).

Namučili su se "neroazuri" da slome otpor gostiju koji su ih jesenas pobijedili u Veroni (2:1).

Mogli su do vođstva već u 14. minutu. Juto Nagamoto je namjestio šansu Samjuelu Etou, koji je pod pritiskom, pred praznim golom, promašio loptu! Nedugo zatim Đanpaolo Pacini je već počeo da slavi pogodak kada ga je presjekla sudijska odluka - bio je u ofsajdu.

U poluvremenu trener Leonardo je zamijenio rekovalescente - umjesto Dejana Stankovića u igru je ušao Vesli Snajder.

Ipak, pobjedu i skok preko Napolija, koji ima utakmicu manje, režirao je Maikon. Brazilac je pronašao Estebana Kambijasa, usamljenog na 12-13 metara od gola, a Argentinac je bio precizan za 1:0. Maikon se 20-ak minuta kasnije i sam upisao u strijelce - 2:0.

Do uspjeha minule jeseni, Kjevo nije pobijedio Inter od 15. februara 2003. Tada je takođe bilo 2:1. U međuvremenu odigrali su 12 utakmica, "neroazuri" su slavili sedam puta.

Poslije serije od 13 utakmica bez poraza, među kojima je ostvario deset pobjeda, Udineze je doživio drugi neuspjeh zaredom. Leće ga je savladao u prošlom kolu (2:0), a sada i Roma, i to na Friuliju poslije dramatične završnice - 1:2.

"Vučica" je povela golom Frančeska Totija iz penala u 57. minutu. Antonio Di Natale je 26. golom u sezoni izjednačio u 88, čime se osamio na vrhu liste strijelaca pobjegavši Edisonu Kavaniju iz Napolija za korak, ali mu je to slaba utjeha jer je kapiten Rome ponovo pogodio cilj i to u 94. minutu!

Tako su se Rimljani oporavili od poraza od Juventusa na svom stadionu prije šest dana (0:2) i ponovo "zakuvali" borbu za četvrto mjesto u Seriji A i plasman u Ligu šampiona.