SERIJA A: Juve slomio Đenovu

Juventus kao domaćin dva puta gubio od Đenove, ali ipak pobijedio - 3:2. Miloš Krasić odigrao svih 90 minuta, Luka Toni igrač odluke.

SERIJA A: Juve slomio Đenovu Izvor: MONDO

Možda nije kasno da Juventus "spasi" sezonu i plasira se u evropsko takmičenje.

Crno-bijeli iz Torina savladali su Đenovu rezultatom 3:2 (0:1) i konačno vezali tri pobjede u prvenstvu Italije.

Juve poslije 32. kola zauzima sedmo mjesto sa 51 bodom. Roma na šestom mjestu ima 53, a Udineze 56 na četvrtoj poziciji, koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Đenova je u nedjelju dva puta imala gol prednosti, ali je na kraju ostala praznih šaka. Prvo vođstvo gostima je donio Leonardo Bonući autogolom u sedmom minutu, a drugo Floro Flores u 57.

Strijelci za Juve bili su Simone Pepe u 50, Alesandro Matri u 64. i Luka Toni u 83. minutu.

Toni je zamijenio Felipea Mela samo minut prije izjednačenja na 2:2. Odmah je asistirao Matriju, a zatim i dao gol za pobjedu nad timom koji ga je zimus prodao samo šest mjeseci po dolasku iz Bajerna!

U finišu je Flores bio zamalo neprecizan kada je mogao da izjednači na 3:3, da bi Toni u posljednjim trenucima upropastio kontranapad i stoprocentnu šansu za 4:2.

Pobjeda "stare dame" je vrijednija utoliko što Del Neri nije mogao da računa na Bufona, Grosa, Kjelinija, Del Pjera, Jakvintu, Kvaljarelu, De Keljea, Sisoka... maltene na jedan kompletan tim.

Napoli je i bez najboljeg strijelca Edisona Kavanija lako protutnjao kroy Bolonju (2:0) i vratio se na drugo mjesto na kome je prenoćio Inter. Ni Lacio nije imao problema sa Parmom, savladao je istim rezultatom za povratak na četvrtu poziciju.

Ćezena je napravila podvig u Palermu. Gubila je 0:2 kada su joj isključeniVon Bergen u 74. minutu i Samarko u 77, ali je uprkos tome uspjela da osvoji bod golovima u sudijskoj nadoknadi vremena - 2:2.

Leće je napravio iznenađenje u Đenovi savladavši Sampdoriju, koja je posljednjih 20-ak minuta igrala bez isključenog Maninija.

Meč sa desetoricom završila je i Breša u remiju u Kaljariju (1:1), a Eder je isključen u posljednjim trenucima.