JSL: Rad ide ka Evropi

"Građevinari" pobijedili OFK Beograd 2:0 (1:0) i učvrstili se na četvrtoj poziciji superligaške tabele. Strijelci Luka i Stanojević iz penala.

JSL: Rad ide ka Evropi Izvor: MONDO

Ekipa Rada produžila je seriju dobrih rezultata ovog proljeća, savladavši OFK Beograd pogocima Predraga Luke u 24. i Marka Stanojevića u 54. minutu.

Luka je bio strijelac jedinog pogotka kada je Rad jesenas slavio na Karaburmi, dok su "romantičari" prošle sezone slavili dvostruku pobjedu u "malom" gradskom derbiju.

Ovog puta je Rad bio za klasu bolji tim, praktično se nijednog trenutka nije postavljalo pitanje osvajača tri boda.

Tim Marka Nikolića ovog proljeća je dobio četiri i remizirao dvije utakmice, pa sa ukupno 42 boda sigurno drži četvrto mjesto.

Ako Rad nastavi sa ovakvim partijama, na ljeto bi lako mogao da se nađe u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Luka je u prvim minutima bio jedan od najagilnijih igrača u svjetloplavim dresovima, a vodeći gol stigao mu je kao nagrada za takav pristup. Nemanja Andrić "lobovao" je posljednju liniju gostiju, iza koje se provukao rođeni Požarevljanin i volej udarcem sa desetak metara smjestio loptu u levi ugao Bojana Šaranova - 1:0.

Golman OFK Beograda devet minuta kasnije je pravovremenim istrčavanjem spriječio Luku da povisi na 2:0, ali u 54. minutu nije mogao da zaustavi šut Stanojevića sa "bijele tačke".

Prethodno je Žeravica sapleo Vladimira Jovančića, koji se varkom tijela oslobodio dvojice čuvara i krenuo ka golu.

Rad je na 11 prvenstvenih utakmica kao domaćin primio samo četiri gola, samo jedan od timova koji se ne zovu Partizan (2:2) i Crvena zvezda (0:1).

OFK Beograd se u posljednjih pola sata trudio da barem smanji vođstvo domaćina, međutim, učenici Dejana Đurđevića nisu uspjeli da urade ništa naročito pred golom Branislava Danilovića.