PREMIJER BIH: Široki slavio na Grbavici

Široki Brijeg i Olimpik savladali rivale od kojih su ispali u polufinalu Kupa BiH.

PREMIJER BIH: Široki slavio na Grbavici Izvor: MONDO

Fudbaleri Širokog Brijega savladali su Željezničar 1:0 u gostimas u posljednjem meču 21. kola premijer lige BiH. Osim navijača Širokog ovoj pobjedi sigurno su se najviše obradovali u banjalučkom Borcu.Nakon ovog kola Borac je praktično osigurao titulu šampiona. U subotu su pobijedili sarajevo i izbacili ih iz šampionske treke, a nakon pobjede Širokog Brijega protiv Željezničara , Bortac ima čak devet bodova više od aktulenog šampiona.
Strijelac jedinog gola, koji je Širokom donio tri boda bio je Ivanković u 27. minutu. Široki je od Željezničara ispao u polufinalu Kupa BiH prije samo tri dana i ovo je bila svojevrsna osveta.

Osvetio se i Olimpik, koji nije uspio da bude bolji od Čelika u dvomeču polufinala Kupa BiH, ali jesu u meču Premijer lige BiH. Pobjedu Olimpiku donio je Durak pogotkom u 25 . minutu. Ovim trijumfom Olimpik se probio na petu poziciju.