Crnoj seriji Slobode se ne nazire kraj: Tuzlaci bez pobjede 12 utakmica, Velež odnio bodove sa "Tušnja"

Autori Bojan Jakovljević Autori Haris Krhalić

Peti uzastopni poraz Slobode u m:tel Premijer ligi BiH.

Sloboda Velež 1:2 25. kolo Premijer liga BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Ni u 12. uzastopnom meču fudbaleri Slobode nisu osjetili slast pobjede. Naprotiv, pred svojim navijačima na "Tušnju" nisu stigli ni do boda - upisali su peti uzastopni poraz u m:tel Premijer ligi BIH.

Velež je bio bolji, vodio 2:0 do sudijske nadoknade, kada su domaći iz jedinog udarca ka golu protivnika uspjeli da dođu do počasnog pogotka.

Sloboda - Velež 1:2 (0:1)
/Jusić 90+3 - Džanković 29, Ćosić 76/

U prvih 15 minuta utakmice na “Tušnju” nismo vidjeli mnogo uzbuđenja. Igralo se uglavnom na sredini terena te su izostale prave prilike. Jedinu šansu u ovom dijelu meča imao je Edo Vehabović koji je loše šutirao iz slobodnog udarca.

Nakon početkog ispitivanja snaga Velež stiže do vođstva iz prve prave prilike na utakmici. Džanković je primio loptu u petercu, "provukao" se između dva igrača Slobode i pogodio uz desnu stativu na asistenciju Radovca – 0:1.

U 35. minutu Mirsad Ramića postiže pogodak za slobodu, ali je prethodno pomoćni sudija signalizirao ofsajd poziciju.

Tri minute kasnije mogao je Velež do novog gola. Šutirao je Vehabović, golman je bio savladan, ali loptu je izblokirao jedan od igrača Slobode.

Nije mnogo toga viđeno u nastavku. Velež je znalački čuvao prednost, a onda u 76. minutu "rođeni" su stigli i do drugog gola. Mrežu domaćih zatresao je Mehmed Ćosić.

Držao je mostarski tim sve u svojim rukama do sudijske nadoknade, kada su Tuzlaci poslije kornera stigli do počasnog gola. Za konačnih 1:2 pogodio je Emir Jusić.

Velež nastavlja sa serijom dobrih izdanja, dok Sloboda tone iz kola u kolo. Ni ostavka Mladena Žižovića i promjena trenera nije donijela ništa dobro tuzlanskom premijerligašu, koji pobjedu traži od 16. oktobra prošle godine.

FK Sloboda: Bukvić, Jusić, Devedžić, Ramić, Kurtalić, Maksimović, Osmić, Predragović, Kapetanović, Veselinović, Mujagić.

FK Velež: Bogdanović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Haskić, Brandao, Vehabović, Salčin, Džanković, Radovac.