BUNDES: Bajer na minus pet

"Farmaceuti" pobijedili Sent Pauli u posljednjoj utakmici 29. kola Bundeslige i prišli "milionerima" na minus pet.

BUNDES: Bajer na minus pet Izvor: MONDO

I borba za titulu će po svemu sudeći biti zanimljiva u Bundesligi. Iako se prije samo nekoliko kola činilo da će Borusija iz Dortmunda lako riješiti pitanje šampiona, Bajer je finiš prvenstva učinio vrlo zanimljivim.

Leverkuzen je bio bolji od Sent Paulija - 2:1 (0:0) i poslije remija "milionera" u Hamburgu, zaostatak za vodećom Burusijom smanjio na pet bodova - pet kola prije kraja.

Nije Bajer lako stigao do pobjede protiv "gusara", kojima su bodovi potrebi za opstanak. Poveli su gosti iz Hamburga u 58. minutu, ali su Kisling i Bender donijeli preokret do kraja.

Ni Borusija iz Menhengladbaha se ne predaje! "Fenjeraš" je isprašio Keln na "Borusija-Parku" - 5:1 (3:0).

Menhengladbah je sada na samo dva boda zaostatka za pretposljednjim Sent Paulijem i Volfsburgom i još uvijek ima šansu da izbori opstanak ili barem plej-of.

Protiv "jarčeva" sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu, kada je Borusija stigla do 3:0. Keln je u nastavku uspio da smanji na 3:1, ali je to bilo od njih na ovom meču. Gosti su prije dva kola poraženi u Hamburgu sa 6:2, a ovo je bio deseti put u sezoni da su "jarčevi" primili tri i više golova. Zanimljivo da ih je Borusija i kod kuće ubjedljivo porazila - 0:4.