PRIMERA: Pet torpeda u "Žutu podmornicu"

Valensija - Viljareal 5:0! Soldado i Mata po dva gola, Banega jedan... Poslije tri utakmice bez gola na "Mestalji", Valensija je iskalila bijes.

PRIMERA: Pet torpeda u "Žutu podmornicu" Izvor: MONDO

Valensija je na "Mestalji" torpedovala "Žutu podmornicu" sa pet hitaca.

U lokalnom derbiju, Viljareal je doživio pravi debakl - 5:0 (1:0).

U donekle ravnopravnom prvom poluvremenu, tokom kojeg je Viljareal i imao poneku šansu, goste je načeo Roberto Soldado lijepim golom u 14. minutu. U drugom dijelu, igrale su se viktorije pred golom Dijega Lopeza, koji je primio četiri komada i tako bio svjedok najubjedljivijeg poraza ekipe, od devet doživljenih ove sezone.

Po dva gola postigli su Soldado i Huan Mata, a upisao se i Argentinac Ever Banega.

Poslije ovog rezultata, izvjesno je da će Valensija ići direktno u Ligu šampiona kao trećeplasirana, a da će Viljareal do kraja La Lige morati da se okrene očuvanju četvrte pozicije, koja vodi u kvalifikacije za LŠ. Sreća za "žute" što su Sevilja i Atletiko Madrid daleko iza...

Poslije tri utakmice na "Mestalji" na kojima nije postigla ni gol, a osvojila samo bod (Sporting 0:0, Barselona 0:1, Sevilja 0:1), ekipa Valensije iskalila je bijes u pravom smislu te reči, a naročito inspirisan bio je Huan Mata, koji je igrao kao u transu.

Ove nedelje, Levante je bio jedini gostujući tim, koji je na šest terena širom Španije uspio da postigne pogodak.