SERIJA A: Ni Miha nije zaustavio Milan

Milan je, poslije pobjede nad Interom u prošlom kolu (3:0), ove nedelje prebrodio prvo od tri teška gostovanja do kraja sezone, na putu ka 18. tituli.

SERIJA A: Ni Miha nije zaustavio Milan Izvor: MONDO

Djelovalo je kao da bi Fiorentina u Firenci mogla da bude velika prepreka za rosonere u namjeri da se prekine dominacija Intera od pet uzastopnih titula, ali ekipa našeg Siniše Mihajlovića nije uspjela da zaustavi lidera.

U posljednjoj utakmici 32. kola Serije A: Fiorentina - Milan 1:2 (0:2). Strijelci su bili Huan Manuel Vargas u 79. za domaće, odnosno Klarens Sedorf u 8. i Alešandre Pato u 41. minutu za goste.

Sa ova tri boda, ekipa Masimilijana Alegrija odbila je napad Napolija, koji je do nedelje uveče imao isti broj bodova kao Milan, a dva više od šampiona Intera. Bar do narednog kola, rosoneri će biti usamljeni na vrhu tabele, a do kraja lige očekuju ih još mečevi sa Sampdorijom, Bolonjom i Kaljarijem kod kuće, odnosno Brešom, Romom i Udinezeom u gostima.

Naročito zbog gostovanja Milana u Rimu i Udinama, Napoli i Inter imaju razloga da vjeruju da skudeto nije nedostižan.

Četvrtu godinu zaredom, Milan je pobijedio na Artemio Frankiju u Firenci, gdje nije izgubio utakmicu već šest sezona. Ujedno, Mihajlovićev tim tek drugi put ove godine doživio je poraz u Seriji A, prvi poslije šest utakmica... Adem Ljajić bio je starter kod "ljubičastih", ali je zamijenjen u poluvremenu.

Milanisti su poveli već u osmom minutu golčinom Sedorfa, koji je uhvatio volej na pas glavom Pata. Svemu je prethodnila akcija u kojoj je učestvovao povratnik u tim poslije tri utakmice suspenzije, Zlatan Ibrahimović.

Već u 41. minutu, bilo je 2:0, a strijelac je bio Pato, koji je prošle nedelje "ubio" Inter sa dva gola. Akcija Milana počela je od golmana Kristijana Abijatija, preko Injasija Abetea, Džeroma Prinsa Boatenga, Ibrahimovića, pa ponovo Boatenga, koji je sa desnog krila uputio idealan pas na peterac, odakle je Pato samo ukucao loptu u mrežu.

Divna akcija, za udžbenike...

Od toga, Mihajlovićevom timu nije bilo povratka, iako je u 79. minutu domaće navijače na prepunom Frankiju obradovao Huan Manuel Vargas. On je postigao gol poslije odbijene lopte Abijatija, a svemu je kumovao Đenaro Gatuzo, kojeg je lopta pogodila u grudi, promijenila putanju, prevarila Abijatija i završila u mreži.

To je bio prvi Gatuzov kontakt s loptom na utakmici, koju nije završio... Pogađate - Ibrahimović!

U 77. minutu, kontroverzni napadač dobio je žuti karton, a deset minuta kasnije i drugi, zbog psovanja pomoćnog sudije, pa je automatski zaradio novu suspenziju, nakon tek odležane stare...

No, njegovo isključenje nije koštalo Milan bodova, pa je tako Alegrijev tim i dalje prvi favorit pred finiš prvenstva.