PREMIJER: Liverpul preslišao Džekine "građane"

Liverpul se istom mjerom revanširao Sitiju za poraz u prošlom meču - 3:0 (3:0). Endi Kerol dvostruki strijelac, drugi gol dao Dirk Kajt. Edin Džeko neprimjetan.

PREMIJER: Liverpul preslišao Džekine "građane" Izvor: MONDO

Liverpul je deklasirao Mančester siti u posljednjoj utakmici 32. kola Premijer lige.

Da će tako biti, postalo je jasno već poslije 35 minuta igre.

Liverpul je počeo ofanzivno, pa je već u sedmom minutu Luis Suarez izašao sam pred Jana Harta i šutirao, ali je golman engleske reprezentacije uspio da zakači loptu toliko da ona ne ode u mrežu nego u - stativu.

Ali, to je bilo sve od Harta. Samo šest minuta kasnije Endi Kerol je postigao "prvenac" otkako je posljednjeg dana zimskog prelaznog roka stigao na Enfild iz Njukasla, kao zamjena za Fernanda Toresa. Lopta se odbila na 20-ak metara od gola, opalio je ljevicom i "kop" je eksplodirao - 1:0.

A onda je domaćin u 34. i 35. minutu nokautirao grogiranog rivala.

Dirk Kajt se našao iskosa sa desne strane i precizno je poslao loptu po zemlji u suprotni ugao - 2:0. Ujedno, stavio je tačku na opsadu gola Harta.

Onda se Kerol ponovo upisao u strijelce. Raul Meireleš je centrirao sa lijeve strane, napadač Liverpula je nadskočio Aleksandra Kolarova na oko osam metara od gola i glavom naciljao mrežu - 3:0.

Tako su "crveni" uzvratili "građanima" istom mjerom za poraz u avgustu. Prije toga, Liverpul nije izgubio od Sitija u čak deset duela. Tim Roberta Manćinija ne može da se "sastavi" na gostovanjima u 2011. godini, još nije ostvario pobjedu kada nije igrao kod kuće.

Menadžer Liverpula Keni Dagliš nije mogao da računa na povrijeđenog kapitena Stivena Džerarda, koji je zbog povrede završio sezonu, kao i na Glena Džonsona, Martina Kelija i Danijela Agera. Milan Jovanović nije bio ni na klupi.

S druge strane, Manćini je bio lišen pomoći Mike Ričardsa i Žeroma Boatenga, a već u 16. minutu morao je da zamijeni Karlosa Teveza. Mjesto Argentinca zauzeo je Mario Baloteli, koji je igru napustio u finišu utakmice.
Edin Džeko zaigrao je od prvog minuta, ali se kao i većina igrača Sitija nije vidio na terenu.

"Crveni" su se pobjedom približili izlasku u Evropu, a Siti posustaje u borbi za mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Ipak, "građanima" je sigurno važniji meč predstojećeg vikenda kada se sa gradskim rivalom sastaju u polufinalu FA kupa

LIVERPUL: Reina - Flenegan, Karager, Škrtel, Fabio Aurelio - Kajt, Lukaš, Spiring, Raul Meireleš - Suarez, Kerol (od 90. N'Gog).

MANČESTER SITI: Hart - Bojata, Kompani, Leskot, Kolarov - Milner (od 59. David Silva), Beri, Ture, Džonson - Tevez (od 16. Baloteli, od 83. De Jong), Džeko.