Velež minimalcem u Tuzli ovjerio plasman u prvo finale nakon 33 godine! (FOTO, VIDEO)

Poslije ubjedljivog trijumfa nad Tuzlom sitijem u prvoj utakmici polufinala Kupa Bosne i Hercegovine (4:0), Mostarci su rutinski odradili revanš na "Tušnju" i plasirali se u svoje prvo finale.

Tuzla siti - Velež Kup BiH polufinale revanš Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

"Rođeni" su u bivšoj Jugoslaviji osvojili dva trofeja u Kupu maršala Tita pobjedama nad Željezničarom 1981. godine (3:2) i Dinamom iz Zagreba 1986. godine (3:1), a u posljednjem finalu 1989. godine, Partizan ih je deklasirao rezultatom 6:1.

Nakon 33 godine posta, Mostarci će ponovo da imati priliku da osvoje pehar.

TUZLA SITI - VELEŽ 0:1 (0:1)

Već na samom početku meča Tuzla siti je mogla da povede jer je Adnan Džafić pogodio prečku Veležovog gola, da bi u 33. minutu prečka ponovo bila saveznik "rođenih" nakon šuta Ante Vukušića.

I u jeku napada domaćina, uslijedio je mat u tri poteza na drugoj strani, koji je pogotkom krunisao Edo Vehabović za "ovjeru" plasmana u finale - 0:1.

U nastavku nije bilo posebno interesantno, iako je ponovo zrelije šanse imao Velež, ali se rezultat do kraja nije promijenio, pa su Mostarci ukupnim rezultatom 5:0 izborili plasman u finale, gdje će igrati protiv Sarajeva, koje je u dvomeču protiv Igmana zabilježilo ukupnu pobjedu (4:0).

Finale je na rasporedu 19. maja na stadionu "Bilino polje" u Zenici.

TUZLA SITI: Brajlović, Šukilović, Nukić, Nsue, Vukušić, Karjašević, Tomašević, Džafić, Mehidić, Dofo, Moris.

VELEŽ: Bogdanović, Radović, Zvonić, Bajrić, Ćosić, Brandao, Peco, Hasanović, Vehabović, Dejanović, Radovac.