Šampion Njemačke ostavio "švabe" u igri - Srbin utišao Alijanc arenu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Pogotkom Saše Kalajdžića ekipa Štutgarta izvukla remi protiv Bajerna i tako zadržala šanse za opstanak u Bundesligi.

Bajern i Štutgart odigrali 2:2 na Alijan Areni Izvor: FILIP SINGER/EPA

Nakon proslave desete uzastopne titule šampiona Njemačke, ekipa Bajerna u nedjelju se oprostila od domaće publike, koja ipak nije vidjela novu pobjedu svojih ljubimaca.

Igrali su fudbaleri Bajerna onoliko koliko treba, u nekoliko navrata pogađali okvir gola i promašivali nemoguće, ali to nije bilo dovoljno protiv Štutgarta kojem “gori pod nogama” pa je morao da se vadi na najgorem mogućem gostovanju.

I to je uspio!

Golom Saše Kalajdžića, Austrijanca srpskog porijekla, Štugart je izvukao 2:2 protiv novog-starog šampiona Njemačke i tako zadržao šanse za opstanak u Bundesligi.

Sve osim poraza protiv Bajerna značilo je da Štutgart u posljednjem kolu pobjedom nad Kelnom može da ugrozi Hertu koja će gostovati kod Borusije Dortmund, a u nedjelju je Minhenu viđena prava rezultatska klackalica.

Gosti su poveli preko Tomasa već u osmom minutu, a onda i propustili priliku da tu prednost udvostruče kada je Marmuš praktično već savladao Nojera, ali je lopta završila pored gola.

Do kraja poluvremena Bajern je uradio sve što treba, preokrenuo na 2:1 autogolom Mavropanosa i pogotkom Milera, potpuno nadigrao Štutgart, ali i propustio veliki broj prilika da ga dokrajči.

Borbene "švabe" nisu se predavale i umjesto gola u njihovoj mreži, zatresla se ona iza Nojera.

Samo minut nakon što je Miler pogodio stativum, Sosa je u 52. na drugoj strani terena centrirao, a Saša Kalajdžić nadskočio svog čuvara i pogodio glavom za 2:2 i nastavak nade u opstanak Štutgarta.

Velike zasluge za ovaj remi ima i golman gostiju Florijan Miler, koji je do kraja meča u nekoliko navrata spašavao svoj gol, ali je imao i malo sreće, jer je Bajern još jednom zatresao prečku.

Zileu ovacije, Komanu crveni

Niklas Zile sljedeće sezone nosiće dres Borusije Dortmund, pa mu je pred posljednji meč na Alijanc Areni u dresu Bajerna priređen oproštaj.

Završnicu meča je obilježio crveni karton za Kingslija Komana koji je burno reagovao zbog jednog prekršaja i zaradio direktan crveni karton, pa je za njega sezona završena kolo prije kraja.

Šampion Njemačke ovim remijem ostavio je "švabe" u igri, ali će morati da im "pomogne" i Borusija Dortmund i savlada Hertu narednog vikenda. U suprotnom biće uzaludan bod osvojen na Alijanc areni.