Sve je gotovo - Krupa je šampion Republike Srpske!

Laganom pobjedom u Prnjavoru protiv Ljubića 4:2 fudbaleri iz Krupe na Vrbasu stigli do druge titule šampiona Srpske u istoriji.

FK Krupa šampion Republike Srpske za sezonu 2021/22. Izvor: Promo/FK Krupa

Fudbaleri Krupe novi su šampioni Republike Srpske.

Do druge titule u istoriji, i to dva kola prije kraja prvenstva, tim Vladimira Ilića stigao je laganom pobjedom protiv Ljubića u Prnjavoru 4:2 (3:1).

S obzirom da su Sloga i Sloboda remizirali u Doboju 2:2, u utakmici na kojoj je viđen desetominutni prekid, ekipa iz Krupe na Vrbasu dva kola prije kraja prvenstva stigla je do nedostižnih sedam bodova prednosti, odnosno i matematički je osvojila titulu, te ostaje da vidimo da li će se vratiti u m:tel Premijer ligu BiH s obzirom da još postoje određene nedoumice oko plasmana u najviši rang bh. fudbala.

Izvor: Promo/FK Ljubić Prnjavor/Aleksandar Bato Atić

Emanulah Blažević pogodio je za vođstvo Krupe, ali su domaći uspjeli da se vrate. Ipak, već do poluvremena gosti su postigli još dva gola i praktično već tada riješili pitanje pobjednika. Još jednom je Blažević pogodio mrežu Prnjavorčana, a nakon njega i Đekić.

Aleksandar Žižak postigao je dva gola za domaće te ublažio poraz, a Blažević je u nastavku kompletirao het-trik, te tako bio najzaslužniji za odlučujuće slavlje Krupe u sezoni.