PRIMERA: Viljareal do pobjede sa penala

"Žuta podmornica" pobijedila Saragosu 1:0 golom Đuzepea Rosija sa bijele tačke u 71. minutu u posljednjem meču 32. kola.

PRIMERA: Viljareal do pobjede sa penala Izvor: MONDO

Nevjerovatno je kako u ponedjeljak uveče na El Madrigalu nije bilo golova prije 71. minuta. Šansi je bilo na obje strane, ali golmani Dijego Lopez i Toni Doblas su bili odlični. Najviše će žaliti Nigerijac iz Saragose, Ikečukvu Uče, koji je imao tri sjajne šanse, od kojih je dva puta bio sam pred Lopezom, ali se nije upisao u strijelce.

A onda je došao 71. minut i pobjednik je odlučen:

Leonardo Poci je uklizao i "pokupio" Đuzepea Rosija, pa je dosuđen penal za domaćina. Italijan je i izveo najstrožu kaznu i postigao svoj 16. gol ove sezone u Primeri.

Rosi se izjednačio na četvrtom mjestu liste strijelaca sa Fernandom Ljorenteom (Atletik Bilbao), dok je David Vilja (Barselona) dao gol više. Lionel Mesi (30) i Kristijano Ronaldo (29) su nedostižni na vrhu.

Viljareal je u Ligi Evrope lagano stigao do polufinala (preko Tventea), ali mu u prvnestvu ne ide u posljednje vrijeme zbog čega mu je Valensija pobjegla i učvrstila se na trećem mjestu. Upravo su "slijepi miševi" prošlog vikenda u komšijskom derbiju razbili "žutu podmornicu", koja je prethodno poražena i od Barselone. Prije dolaska Saragose na El Madrigal, Viljareal je upisao samo jednu "trojku" u pet prvenstvenih utakmica.

S druge strane, Saragosa je i sedmi put odigrala meč u kome je pobijedio domaćin. Problem ekipe sa La Romarede je što je u tih sedam kola četiri puta gostovala. Zato se i dalje nalazi na granici "zone ispadanja".

Ivan Obradović je bio među starterima u ekipi Havijera Agirea, koji je srpskog reprezentativca zamijenio poslije sata igre.

Saragosa je utakmicu završila sa desetoricom, jer je Uče isključen u 94. minutu. Drugi žuti karton dobio je zbog simuliranja penala.