JSL: Preokret Spartaka

Spartak Zlatibor voda savladao je OFK Beograd golovima u drugom poluvremenu - 3:1 (0:1).

JSL: Preokret Spartaka Izvor: MONDO

"Romantičari" su poveli već u trećem minutu golom Miloša Krstića. On je precizno šutirao sa osam-devet metara pošto ga je uposlio Ekvadorac Avgusto Batioha.

Izjednačenje je doneo Vladimir Torbica u 52. minutu, bio je precizan sa bijele tačke. Prethodno, Batioha je napravio prekršaj nad Darkom Puškarićem.

S obzirom na to da su gosti rano došli u vođstvo, domaćin je sve vrijeme imao inicijativu. Čak i poslije izjednačenja. Međutim, Siniša Stevanović, Marko Mirić i naročito Aleksandar Nosković nisu uspjeli da iskoriste prilike... I kada se očekivalo da plijen bude podijeljen "sijevnula" je desnica Marka Adamovića sa 18 metara za 2:1.

Ni to nije bio kraj uzbuđenjima. Igrala se sudijska nadoknada vremena kada je OFK Beograd imao šansu da dođe do boda, ali je Petar Planić sa peterca bio neprecizan.

Golman gostiju Bojan Šaranov otišao je zatim u protivnički kazneni prostor ne bi li pomogao saigračima da izjednače što je kaznio Nosković. Poslije kornera je iznio loptu, vukao je 70-ak metara, izdržao duel sa Batiohom i pogodio praznu mrežu

Tako su Subotičani pobijedili poslije dva uzastopna poraza i učvrstili se na petom mjestu. Ujedno, revanširali su se "romantičarima" za jesenji poraz na Staroj Karaburmi (0:2).