PREMIJER: Čelsi uzvratio Ćićaritu

Mančester junajted u finišu stigao do pobjede nad Evertonom (1:0), Čelsi uz malo sreće slavio protiv Vest Hema (3:0). Fernando Tores konačno strelac!

PREMIJER: Čelsi uzvratio Ćićaritu Izvor: MONDO

Ćićarito Ernandez glavom je pogodio mrežu na centaršut Antonija Valensije u 84. minutu i odveo Mančester junajted na "plus devet" u odnosu na Čelsi, ali su "plavci" u večernjem terminu savladali Vest Hem rezultatom 3:0.

Time je Čelsi vratio zaostatak na šest bodova, što može da učini i Arsenal eventualnom pobjedom u Boltonu. Međutim, pratiocima Junajteda polako ističe vrijeme - do kraja sezone ostala su još samo četiri kola.

Ako bilo koji od ta dva tima želi na tron, moraće da rade "timski", da Arsenal pobijedi pulene Aleksa Fergusona 1. maja na svom stadionu, a onda i da Čelsi slavi na Old Trafordu 8. maja!

Zadatak bi im, nesumnjivo, bio lakši da Junajted u subotu nije slomio otpor žilavog Evertona.

Imajući u vidu meč Lige šampiona sa Šalkeom u utorak, Ferguson je odmorio Vidića, Gigsa (ušao 15 minuta prije kraja) i Kerika.

Bez obzira na to, Junajted je poslije "sporog" početka utakmice uspostavio dominaciju i naterao Everton da se često brani sa svih 11 igrača. Gosti su, inače, bili u seriji od sedam utakmica bez poraza (pet pobjeda i dva poraza).

Da su i na Old Trafordu izvukli bod, sve zasluge pripale bi golmanu Timu Hauardu, koji je poslije udaraca Nanija, Ernandeza i Vejna Runija spriječio bar četiri sigurna pogotka.

Na drugoj strani je Džek Rodvel u 67. minutu natjerao Van der Sara na paradu, a Nigerijac Aničebe mogao je da iznudi penal u duelu sa Riom Ferdinandom. Međutim, presudio je autoritet reprezentativca Engleske...

U posljednjih 15 minuta se igrala "viktorija" na polovini Evertona. Silvan Distan umalo je dao autogol - spasila ga stativa - Hauard je u 81. minutu zaustavio šut Ćićarita glavom pod prečku, ali je tri minuta kasnije konačno kapitulirao.

Mančester junajted osvojio je 46 od mogućih 48 bodova na svom stadionu, pošto je samo Vest Bromvič Albion jesenas izvukao neriješen rezultat - 2:2.

U meču koji je obilježila prava provala oblaka u prvom poluvremenu, Čelsi je očekivano slavio protiv Vest Hema - 3:0 - mada su gosti pri rezultatu 1:0 propustili dve odlične šanse (Karlton Kol i Robi Kin).

Vođstvo Anćelotijevom sastavu donio je Frenk Lampard na dodavanje Ešlija Kola, a na 2:0 povisio, vjerovali ili ne, Fernando Tores! Uposlio ga je Nikolas Anelka, lopta mu se na trenutak zaglavila u vodom natopljenom terenu, ali je Španac sačuvao koncentraciju i prizemnim udarcem matirao Roba Grina.

Tako je Tores postigao prvi pogodak za Čelsi od dolaska iz Liverpula, prije skoro tri mjeseca, ujedno prekinuvši golgeterski post dug 903 minuta, najduži u njegovoj karijeri.

Floran Maluda bio je brži od sudijske pištaljke i u posljednjim sekundama postavio konačan rezultat.

U popodnevnom programu je Liverpul nastavio sa ubjedljivim pobjedama na Enfildu. Poslije velikih rivala kakvi su Mančester junajted (3:1) i Mančester siti (3:0), ekipa Birmingema predstavljala je lak zalogaj - 5:0.

Het-trik upisao je Argentinac Maksi Rodrigez, a po gol su dali Džo Kol i Dirk Kajt. Holanđanin se upisao u listu strijelaca i na petom od posljednjih šest mečeva!

Totenhem je izgubio dva važna boda u trci koju sa Mančester sitijem vodi za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona. Gubio je na Vajt Hart Lejnu od VBA, preokrenuo pogocima Romana Pavljučenka i Džermejna Defoa i na kraju morao da se zadovolji remijem - 2:2.

Situacija na dnu tabele je i dalje ekstremno zamršena. Barem pet ekipa manje-više ravnopravno konkuriše za dva mesta koja znače opstanak.

Tri putnika u Čempionšip najrealnije je tražiti među Blekburnom, Blekpulom, Viganom, Vulvsima i Vest Hemom.

Nenad Milijaš odigrao je 59 minuta za Vulverhempton, koji je u 80. minutu primio izjednačujući gol od Fulama.