JSL: Partizan - Zvezda 1:0 (kraj)

Partizan savladao Zvezdu u 140. vječitom derbiju golom Prinsa Tejga u 62. minutu.

JSL: Partizan - Zvezda 1:0 (kraj) Izvor: MONDO

Na stadionu Parizana okupilo se oko 20.000 gledalaca. Južna i istična tribina ispunjeni su skoro do posljednjeg mjesta, nešto manje navijača ima na Zapadu, dok je Sjever prazan zbog bojkota Delija.

U prostoru predviđenom za gostujuće navijače ima oko 50 gledalaca.

Utakmica je počela...

1. poluvrijeme

2. minut - Zvezda je mogla da povede. Kadu je centrirao, a Krstajić je nespretnom intervencijom pogodio prečku svog gola.

17. minut - Crveno-bijeli su opet ugrozili gol domaćina. Niknov je sa desne strane uputio odličan centaršut, a Evandro sa 14-15 metara pokušao glavom. Stojković je bio na svom mjestu.

20. minut - Prva velika prilika i za Partizan. Iliev je pronašo Babovića na ivici kaznenog prostora, ovaj spustio loptu za Prinsa Tejga, koji je šutirao preko gola.

25. minut - Veliki hendikep za "valjak". Saša Ilić izlazi zbog povrede, a umjesto njega na terenu je Nemanja Tomić.

27. minut - Samo dva minuta poslije Stanojevića, i Prosinečki je morao da izvrši prinudnu izmjenu - Jevtić je ušao umesto Evandra.

29. minut - Samo što je ušao u igru Jevtić je mogao da savlada Stojkovića. Borha je centrirao, Miljković, koji je bio pored napadača Zvezde se okliznuo, ali Jevtić nije znao da iskoristi veliku priliku... Glavom je šutirao preko prečke.

Zvezda polako preuzima igru, ali za kratko...

35. minut - Partizan ima spreman odgovor. Iliev na levoj strani odigrava za Lazevskog, koji ulazi u kazneni prostor i odigrava povratnu loptu za Babovića, čiji prizemni udarac prolazi pored stative.

42. minut - Stojković brani zicer Kaluđeroviću, koji imao sjajnu priliku poslije dodavanja Lazovića kroz sredinu.

43. minut - 40. minut - Iliev je atraktivnim driblingom prevario Mikića i centrirao, lopta je preletjela Zvezdina defanzivce, ali i Tejga, pa šanse nije ni bilo, ali jeste uzdaha navijača Partizana. Tošić je vratio loptu Bajkoviću, koji se driblingom oslobodio Ilieva, a onda je ka Zvezdinom golmanu krenuo Tejgo... Bilo je drame, ali se Bajković snašao.

44. minut - U sljedećem napadu velika prilika za Partizan - Iliev je pronašao reprezentativca Gane, koji je sa tri metara šutirao glavom, a Bajković se istakao sjajnim refleksom i odbranom.

Počelo je 2. poluvrijeme.

46. minut - Li Adi umesto Ćosića

54. minut - Nema prilika. Zvezda kao da se odlučila da brani svoj gol u drugom dijelu.

62. minut - GOOOL! Tejgo je strijelac. Tomić je centrirao sa lijeve strene, Babović, na koga su krenuli svi igrači Zvezde, promašio loptu, a ona je došla do reprezentativca Gane, koji je iskosa sa desne strane pogodio gol!

67. minut - Izmjena, Koroman umjesto Kadua.

Tačno prije 65 godina, na pravoslavni Vaskrs 21. aprila, Partizan i Crvena zvezda odigrali su prvi "vječiti derbi". Prijateljska utakmica pripala je "parnom valjku" - 2:0.

Odigrali 139 utakmica - 39 pobjeda Partizana, 43 remija, 57 pobjeda Zvezde. Crno-bijeli su kao domaćini slavili na 25 "vječitih derbija", 23 utakmice su završene bez pobjednika, a 22 puta je Zvezda pobjeđivala.

Ukupna gol razlika je ubjedljivo na strani crveno-bijelih 207:171. Partizan je za dva gola bolji kao domaćin - 95:93.

Jelen Superliga - 24. kolo. Stadion Partizana: oko 20.000 gledalaca.
Sudija: Slobodan Veselinović iz Valjeva.

PARTIZAN: Stojković - Miljković, Savić, Krstajić, Lazevski - Smiljanić, Medo - Babović, Ilić, Iliev - Tejgo.

ZVEZDA: Bajković - Ninkov, Tošić, Ćosić, Mikić - Isah - Lazović, Evandro, Kadu, Kaluđerović, Borha.