PREMIJER: Arsenal je sam sebi kriv

Sedma sezona bez titule i ujedno šesta bez trofeja za Arsenal. Da li je ovo kraj ere Arsena Vengera u čuvenom engleskom klubu?

PREMIJER: Arsenal je sam sebi kriv Izvor: MONDO

Koliko je samo prilika imao Arsenal ove sezone da se domogne titule prvaka Engleske ili bar da učini takmičenje još zanimljivijim nego što inače jeste...

Još jednu priliku da smanji zaostatak za Mančester junajtedom, Arsenal je prokockao na gostovanju Boltonu.

Arsenal je ne samo izgubio na gostovanju Boltonu 1:2, već se definitivno oprostio od titule. Londonski klub je, čini se, mnogo ranije, sam sebi iskopao jamu, a ovaj meč na Ribok stadionu samo je potvrdio da "tobdžije" i njihov trener Arsen Venger ni ove sezone neće osvojiti dugo čekanu titulu.

Bolton je vodio 1:0, imao je i penal za 2:0, ali je umjesto toga Arsenal izjednačio. Do kraja meča, Arsenal je imao veliku terensku inicijativu, ali je gol za trijumf postigao Bolton u posljednjim minutima.

Vodeći gol za Bolton postigao je Danijel Staridž u 38. minutu. Kakva simbolika! Čovek igra na pozajmici iz Čelsija, a upravo bi Arsenal mogao da pomogne velikom londonskom rivalu da stigne Mančester junajted, jer do kraja sezone igra protiv ekipe ser Aleksa Fergusona.

Početak drugog poluvremena obilježila su velika uzbuđenja. Najprije je dosuđen penal za Bolton, poslije prekršaja Đurua nad Staridžom. Međutim, Šćešnji je zaustavio loš udarac Kevina Dejvisa, koji je, zanimljivo u prethodnih pet puta ove sezone bio precizan sa 11 metara.

Samo minut kasnije tračak nade za Arsenal. Sesk Fabregas je okrenut leđima golu Boltona odigrao povratnu za Robina van Persija koji preciznim udarcem po zemlji sa ivice šesnaesterca postiže svoj 17. gol u posljednjih 17. mečeva! Kakav učinak!

Prštalo je na Ribok stadionu do kraja, ali Arsenal ništa značajnije nije uspio da uradi. Ali, zato jeste Bolton.

Najprije je Johan Elmander pobjegao odbrani Arsenala, snažno šutirao, ali je Vojćeh Šćešnji izvanredno odbranio. Ipak, lopta je otišla u korner, a poslije kornera...Gol!

Tamir Koen je izanredno reagovao glavom poslije kornera i postigao gol kojim je učinio dvije stvari: prekinuo je seriju Arsenala bez poraza u 2011. godini i što je značajnije otpisao "tobždije" iz borbe za titulom.

Kada je postigao gol Koen je skinuo dres, ispod kojeg je bila majica sa likom njegovog oca Avija, koji je poginuo u saobraćajnom udesu decembra prošle godine.

A Arsen Venger je, bijesan, uzeo flašu sa vodom i tresnuo je o pod.