KUP BIH: Želji minimalna prednost

Fudbaleri sarajevskog Željezničara savladali su Čelik 1:0 u prvom meču finala Kupa BiH.

KUP BIH: Želji minimalna prednost Izvor: MONDO

Jedini gol na meču postigao je Zajko Zeba u prvom minutu meča. Zeba je iskoristio sjajno proigravanje veterana Mirsada Bešlije i savladao golmana gostiju Bilobrka.

Kako je meč počeo navijači domaćih očekivali su još koji pogodak da bi mogli bezbrižnije putovati na revanš. Prilika je bilo, ali golova više ne.

Najbolju priliku za drugi pogodak imao je Edin Višća poslije sat vrmena igre, ali je pogodio stativu. U jeku Željine ofanzive dva minuta kasnije imao je priliku i Lazar Popović, ali je šutirao pored stative.

Isti igrač je sjajnu šansu imao i u finišu meča, ali je ponovo promašio. Ovaj put nije uspio da ubaci loptu u prazan gol sa samo pet metara.

Meču je prisustvovalo oko sedam hiljada navijača od kojih je bilo oko hiljadu gostujućih.

Željezničar – Čelik 1:0
/ Zeba 1/

Žuti kartoni: Ćulum, Bešlija, Svraka, Višća (Željezničar), Horić, Milošević, Brković, Bilobrk, Hasanović (Čelik).

ŽELJEZNIČAR: Šehić, Marković (od 80. Minute B. Čolić), Stanić, Svraka, Ćulum, Vasilić, Gerhard, Popović, Višća (od 83. Savić), Zeba, Bešlija (od 62. E. Čolić). Trener: Amar Osim.

ČELIK: Bilobrk, Brković, Kuduzović, Čović, Milošević, Horić (od 64. Hasanović) , Kapetan, Purić (od 89. Sadiković), Adilović, Džafić (od 82. Šišić) i Hadžić. Trener: Abdulah Ibraković.