LE: Portugalsko finale!

Porto gubio na poluvremenu, a onda demolirao Viljareal - 5:1, Falkao četvorostruki strijelac. Sve otvoreno u duelu Benfike i Brage (2:1).

LE: Portugalsko finale! Izvor: MONDO

Trofej Lige Evrope ostaće još jednu godinu na Iberijskom poluostrvu!

Od madridskog Atletika preuzeće ga Porto ili bolji iz dvomeča Benfika - Braga, pošto su popularni "zmajevi" već u prvoj polufinalnoj utakmici protiv Viljareala praktično završili posao.

Gosti su bili za nijansu bolji u prvom poluvremenu, koje su dobili pogotkom Kanija na asistenciju Nilmara u 45. minutu.

Pokazalo se da su time samo razljutili pulene Andrea Viljasa Boasa, dugogodišnjeg pomoćnika Žozea Murinja!

"Kolumbijska veza" Radamel Falkao - Fredi Guarin najzaslužnija je što je Porto već u 61. minutu napravio preokret, a do kraja utakmice i potopio "žutu podmornicu" na dno obližnjeg Atlantskog okeana.

Falkao je sa četiri pogotka uvećao lični učinak u Ligi Evrope na nevjerovatnih 15 pogodaka, dok je Đuzepe Rosi iz Viljareala ostao na brojci deset.

Seriju je ove večeri otvorio sa "bijele tačke", pošto ga je oborio golman Viljareala Dijego Lopez. Vođstvo Portu donio je Guarin glavom, poslije furioznog prodora po desnoj strani i prvog udarca koji mu je Lopez odbranio uz pomoć stative.

Šest minuta kasnije Falkao je pogodio iz neposredne blizine na centaršut Hulka, da bi mu u 75. minutu asistirao Guarin iz slobodnog udarca.

I 4:1 bi bilo teško dostižno za španski tim u revanšu, a onda ga je Falkao dotukao u 90. minutu. Poslije kornera Džejmsa Rodrigeza, takođe Kolumbijca, sa desetak metara je glavom lobovao Lopeza i stadionom Dragao pukla je nova "petarda"...

Porto je u četvrtfinalu eliminisao moskovski Spartak ukupnim rezultatom 10:3 (5:1, 5:2).

Benfika je u susretu sa Bragom imala inicijativu, zasluženo pobijedila, ali gosti mogu biti zadovoljni činjenicom da su postigli vrijedan pogodak - 2:1 (0:0).

Sve ključne stvari dogodile su se između 50. i 60. minuta. Benfika je povela, Braga izjednačila, ali ubrzo primila još jedan gol.

Golmana Artura prvi je matirao Žardel, poslije "slaloma" Pereire i stative koju je glavom pogodio Oskar Kardoso.

Glavom je uz dosta sreće izjednačio Vandinjo, koji je sa dobrih 15 metara skrenuo u mrežu "slobodnjak" Huga Vijane. Ipak, Kardoso je prelijepim golom iz slobodnog udarca sa 20 metara donio Benfici minimalnu prednost.