SERIJA A: Udineze na putu ka Ligi šampiona

Remijem bez golova sa Milanom, ekipa sa Friulija zauzela četvrto mjesto. Rimske ekipe, uz Palermo, u Ligi Evrope.

SERIJA A: Udineze na putu ka Ligi šampiona Izvor: MONDO

Udineze i "šareni" sastav novog šampiona Milana igrali su na Friuliju miroljubivo - 0:0. Domaćinu je bod bio dovoljan da "overi" četvrto mesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona iako je takmičenje u Seriji A završio sa istim brojem bodova kao Lacio - 66.

Udineze može da se pohvali i najboljim strijelcem lige. Antonio Di Natale je bio najbolji u toj kategoriji sa 28 golova, dva više od Urugvajca iz Napolija Edisona Kavanija, koji u posljednja dva kola šampionata nije igrao zbog crvenog kartona.

Lacio je uspio da slomi otpor Lećea, koji je u pretposljednjem kolu obezbijedio opstanak, pa je goste iz prestonice dočekao rasterećen. Na poluvremenu je bilo 2:2, a onda je u 52. minutu isključen Benasi, Lacio je poveo iz penala, a na kraju je bilo 2:4.

Navijači Lećea su se oprostili od trenera Luiđija De Kanija.

Uprkos pobjedi u posljednjoj rundi, ekipa Edoarda Rehe ostala je na petom mjestu, pa će kao i gradski rival i Palermo ( finalista Kupa, sljedećeg vikenda će se za trofej boriti sa Interom), učestvovati u Ligi Evrope.

Upravo je Roma sezonu završila pobjedom nad Sampdorijom 3:1, dok su Juventus i Napoli odigrali meč bez pobjednika iako su gosti u Torinu dva puta vodili - 2:2. Miloš Krasić je za crno-bijele igrao 75. minuta.

Odavno otpisani Bari bio je ubjedljiv u Bolonji - 4:0. Čak tri gola dao je mladi, 18-godišnji Frančesko Grandolfo.

Inter je, uz dva gola Đampaola Pacinija, savladao Kataniju 3:1, dok je Fiorentina bila blizu pobjede u Breši, ali je domaćin stigao do boda.

Dejan Stanković je igrao za novog vicešampiona do 56. minuta, a trener “viole” Siniša Mihajlović ukazao je priliku Ademu Ljajiću u drugom poluvremenu, a on je asistirao Ćerćiju kod drugog gola gostiju.

Igrao je i Miloš Dimitrijević. Igrač Rada na pozajmici u Kjevu napustio je teren poslije sata igre.

Na deset utakmica posljednjeg kola postignuto je 37 golova. Strijelci su bili raspucani, jer su ekipe u većinu utakmica ušli rasterećeni.

Od ranije je poznato da je Milan osvojio titulu, a da će, pored njega, Inter i Napoli direktno u Ligu šampiona.

Poznato je bilo i da se u Seriju B sele Bari, Breša i Sampdorija.