Kriza trese Bajern Minhen: Ovo se nije desilo dvije decenije - Bavarci četiri meča bez pobjede u Bundesligi!

Od 2002. godine bavarski gigant nije vezao četiri utakmice bez trijumfa u domaćem prvenstvu.

Bajern Minhen, Tomas Miler Izvor: HANNIBAL HANSCHKE/EPA

Problemima za Bajern Minhen nikad kraja!

Nakon tri vezana remija u Bundesligi, tim Julijana Nagelsmana danas je poražen u gostima protiv Augzburga 0:1, te je tako prvi put nakon pune dvije decenije na četiri uzastopne utakmice u Bundesligi ostao bez pobjede.

Vidjelo se i u prethodnim mečevima da u igri njemačkog šampiona nešto ne štima. "Štucao" je Bajern u prethodna tri kola, kada je redom remizirao sa Borusijom Menhengladbah, Union Berlinom i Štutgartom, ali činilo se da je kriza u domaćem prvenstvu iza bavarskog tima nakon što je u Ligi šampiona poražena Barselona (2:0).

Ipak, samo tri dana kasnije, Nagelsmanova ekipa pripredila je još jedno razočaranje svojim navijačima. Augzburg je do slavlja stigao golom Ergima Beriše u 59. minutu pa Bavarci nakon sedam kola ostaju sa samo tri trijumfa u prvenstvu.

VELJKOVIĆ DONIO BOD VERDERU

Bajer Leverkuzen imao je prednost protiv Verdera, a onda je bod timu iz Bremena donio Miloš Veljković. Srbin je u 82. minutu postigao prvenac u sezoni, te tako svom timu donio remi.

Istovremeno je odigran i veliki rurski derbi između Borusije Dortmund i Šalkea. Domaćin je trijumfovao minimalno, gol je postigao Jusuf Mukoko, koji je sa 17 godina i 301 danom postao najmlađi strijelac u mečevima klubova iz Dortmunda i Gelzenkirhena.

Ali, teško da će u Dortmundu biti slavlja zbog povrede Marka Rojsa, koji će, sasvim izgledno, zbog propustiti predstojeći Mundijal u Kataru.