"Osveta" FSS za prekinuto finale Kupa Srbije!

Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Srbije suspendovala je na šest mjeseci Butorovića, Milinkovića, Lazetića i Jovanovića.

"Osveta" FSS za prekinuto finale Kupa Srbije! Izvor: MONDO

Predsjednik Vojvodine Ratko Butorović, trener Zoran Milinković (u međuvremenu otišao iz kluba) i fudbaler Nikola Lazetić kažnjeni su sa po šest mjeseci zabrane obavljanja funkcije, odnosno igranja, zbog incidenata u finalu Kupa Srbije.

Istovjetnu kaznu dobio je i fudbaler Partizana Marko Jovanović.

Disciplinska komisija pored toga je odlučila da Vojvodina sljedeću sezonu počne sa tri boda minusa.

Jednogodišnje suspenzije dobili su komesar za bezbjednost Vojvodine Milorad Čabrić i ovlašćeni predstavnik tog kluba Miroslav Smajić.

Oba kluba kažnjena su novčano sa po 600.000 dinara (6.000 evra), dok je napadač Partizana Prins Tejgo kažnjen sa 140.000 dinara (1.400 evra) zbog nepristojne gestikulacije prema navijačima Vojvodine prilikom proslave gola.

Novčanom kaznom od po 50.000 dinara (500 evra) kažnjeni su svi igrači Vojvodine, osim Lazetića i golmana Željka Brkića, pomoćni trener Marko Perović, kao i svi igrači Partizana, osim Jovanovića, Tejga i Mohameda Kamare.

Komisija je saopštila i da je pokrenut disciplinski postupak protiv napadača Partizana Marka Šćepovića.

Finale Kupa 11. maja je počelo sa pola sata zakašnjenja jer su igrači Vojvodine odbili da izađu na teren dok svi njihovi navijači ne uđu na stadion Crvene zvezde, gdje se meč igrao.

Nezadovoljan suđenjem Slobodana Veselinovića, novosadski tim je u 81. minutu napustio teren pri vođstvu crno-bijelih od 2:1. Arbitar je sačekao 90. minut i svirao kraj.

Igrači i stručni štab Vojvodine odbili su da prime medalje, a meč je kasnije registrovan službenim rezultatom 3:0 za Partizan.

Prilikom proslave ispod južne tribine, Marko Jovanović je sa navijačima pjevao uvredljivu pjesmu na nacionalnoj osnovi.

(Beta, foto: MN Press)