"Plemići" trijumfovali u derbiju i produžili krizu Tuzlaka, prvotimac Posušja tragičar pa junak!

Zrinjski trijumfovao nad ekipom Tuzla sitija koja za trijumf ne zna od kraja septembra. Posušje nakon preokreta savladalo Slobodu.

tuzla siti zrinjski posušje sloboda  Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Zrinjski je trijumfovao na gostovanju Tuzla sitiju, u jednom od derbija pretposljednjeg jesenjeg kola m:tel Premijer lige BiH:

TUZLA SITI – ZRINJSKI 1:2 (0:0)
/Čeliković 84 - Janković 65, Mandić 80/

"Plemićima" je ovo 11. pobjeda, kojom su faktički ovjerili osvajanje jesenje titule, dok su Tuzlaci nastavili niz loših rezultata, s obzirom na to da sedam mečeva u nizu ne znaju za trijumf u m:tel Premijer ligi BiH.

Posljednju pobjedu u elitnom rangu klub iz Simin Hana upisao je 30. septembra, na domaćem terenu protiv Sarajeva (1:0).

Fudbalsku "uspavanku" na stadionu Gradine prekinuo je prvotimac Tuzlaka Alan Eleue, koji je uz 33. minutu imao prvu priliku na utakmici.

Ajdin Nukić je centrirao sa desne strane i pronašao na suprotnoj stativi pronašao krilnog napadača domaćih koji sa 3-4 metra ne uspijeva da pošalje loptu u praznu mrežu.

Bacio je Tuzla siti "rukavicu u lice" Zrinjskom, na čiji odgovor se čekalo do 40. minuta.

Dva puta je glavom šutirao Nemanja Bilbija, a nakon drugog šuta "plemići" su od arbitra Admira Musića tražili da pokaže na centar, smatrajući da je lopta cijelim obimom prešla gol-liniju.

Sarajevski arbitar bio je, međutim, mišljenja da je domaći čuvar mreže Malkom Barkola na vrijeme uhvatio loptu i spasio svoj tim eventualnog zaostatka nakon prvog dijela.

Nastavak je, ipak, donio bolju igru na obje strane, tri pogotka – i trijumf Zrinjskog.

Polovinom poluvremena, sjajan solo-prodor je golom poslije udarca sa distance krunisao Niko Janković, dok je desetak minuta prije kraja, samo par sekundi nakon ulaska u igru, prednost Mostaraca udvostručio Nikola Mandić.

Izgledalo je tada da tim Sergeja Jakirovića bez drame u finišu ide ka 11. premijerligaškoj pobjedi i učvrpćivanju na prvom mjestu pred posljednje kolo.

Međutim, samo četiri minuta kasnije, poslije udarca iz ugla, Jasmin Čeliković je smanjio minus domaćih, što je do kraja meča bilo sve od Tuzla sitija.

TUZLA SITI: Barkola, Nukić, Kuzmanović, Šukilović, Karić, Pantelić, Čeliković, Mišić, Mehidić, Diabi, Eleue. Trener: Selvir Mujić.

ZRINJSKI: Čondrić, Ćorluka, Jakovljević, Barišić, Bekić, Sučić, Stranput, Tičinović, Janković, Ćuže, Bilbija. Trener: Sergej Jakirović.

U isto vrijeme, igrao se i duel na "Mokrom docu", gdje je Posušje nakon preokreta stiglo do pobjede nad Slobodom (2:1).

Deveti minut donio je promašaj Gabrijela Bobana, kojem je čuvar mreže Slobode Semir Bukvić odbranio penal.

Kazna za taj promašaj stigla je u 25. minutu, kada je nakon jednog centaršuta Melvin Osmić bio najviši pred golom Posušaka i matirao Luku Kukića.

Imenjak čuvara mreže domaćih, Luka Begić, "poravnao" je rezultat u 51. minutu, dok je veoma važna tri boda Posušacima u borbi za opstanak omogućio već pomenuti Boban, koji je od tragičara postao junak domaćeg tima.

POSUŠJE: Kukić, Brković, Krišto, Hanuljak, Pavlović, Begić, Jović, Šilić, Roca, Lučić, Boban. Trener: Goran Granić.

SLOBODA: Bukvić, Čivić, Osmanković, Maksimović, Husejinović, Beganović, Vranješ, Kapetanović, Vošnjak, Osmić, Delić. Trener: Adnan Jahić.

Velež - Široki Brijeg 4:4 (3:0)
/Dejanović 12, Ikić 26, Haskić 39 pen, Anđušić 50 - Vukoja 46 pen, 63 pen, 86, Ćavar 65/

Odgođeno:

Sarajevo – Željezničar

Standings provided by SofaScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!