Frajburg sve riješio u prvih deset minuta utakmice: Union Berlin teško stradao od jesenjeg vicešampiona Bundeslige

Autor Haris Krhalić

U prvih deset minuta meča vidjeli smo dva gola i promašen penal.

Fudbaleri Frajburga su u okviru 15. kola Bundeslige na svom terenu savladali Union Berlin sa 4:1. Utakmica je bila riješena već nakon prvih desetak minuta, a prvo ime susreta bio je Vinćenco Grifo.

Frajburg – Union Berlin 4:1 (4:0)
/Grifo 3,6,20, Gregorič 45+1 - Mišel 84/

Već u trećem minutu Frajburg stiže do vođstva. Šeraldo Beker je igrao rukom u svom šesanestercu, a sudija je nakon konsultacije sa VAR-om pokazao na bijelu tačku. Siguran sa kreča bio je Grifo.

Samo tri minute kasnije isti igrač je primio loptu u šesnaestercu i matirao golmana za 2:0.

U 10. minutu novi jedanaesterac, ali ovog puta na drugoj strani. Robin Knohe je šutirao, ali lopta pogađa stativu. Devet minuta kasnije ponovo penal, drugi za Frajburg danas. Diogo Leite je napravio faul zbog kojeg mu je sudija pokazao direktan crveni karton. Ponovo je Grifo namjestio loptu i pogodio za svoj treći pogodak danas.

I kada se mislilo da će se rezultatom 3:0 otići na pauzu, Gregorič majstorski prebacuje golmana Frajburga za nedostižnih 4:0.

Krajem drugog poluvremena vidjeli smo i četvrti penal danas. Konačnih 4:1 je "sa kreča" postavio Sven Mišel.