KVALIFIKACIJE (EP): "Azuri" grabe ka Euru

U našoj grupi Italija bolja od Estonije (3:0), a Slovenija od Farskih Ostrva (2:0). "Azuri" pomogli i "orlovima".

KVALIFIKACIJE (EP): "Azuri" grabe ka Euru Izvor: MONDO

Italija je pobjedom protiv Estonije 2:0 u Modeni praktično završila posao u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine. "Azuri" su ubjedljivo prvi u Grupi C, tako da Srbima, Slovencima, Estoncima i Ircima u nastavku kvalifikacija predstoji velika borba za drugo mjesto.

Jedina reprezentacija koja nema nikakvu šansu da stigne do baraža su Farska Ostrva.

Strijelci za Italiju bili su Đuzepe Rosi, Antonio Kasano i rezervista Đampaolo Pacini, koji je u igru ušao u 65. minutu, a gol postigao samo tri minuta kasnije.

Slovenije je kao gost pobijedila Farska Ostrva 2:0 (1:0) iako je od 25. minuta imala igrača manje.

Crveni karton već sredinom prvog poluvremena dobio je Marko Šuler, ali to nije smetalo rivalu Srbije u Grupi C da dođe do tri boda i izdvoji se na drugom mestu tabele.

Pobjedu Sloveniji donijeli su Tim Matavž u 29. i Rodvi Baldvison autogolom u 47. minutu.

GRUPA C

F. Ostrva - Slovenija 0:2 (0:1)
/Matavž 29, Baldvison a.g. 47/

Italija - Estonija 3:0 (2:0)
/Rosi 21, Kasano 39, Pacini 68/

TABELA: Italija 16 (6), Slovenija 11 (7), Srbija 8 (6), Estonija 7 (6), Severna Irska 6 (5), F. Ostrva 1 (6).

/Gridin 58, 68 - Nadirov 63/

TABELA: Njemačka (6) 18, Belgija (7) 11, Turska (6) 10, Austrija (6) 7, Azerbejdžan (5) 3, Kazahstan (6) 3.

Grupa D

Rumunija - BiH 3:0 (2:0)
/Mutu 37, Marica 41, 57/

Bjelorusija - Francuska 1:1 (1:1)
/Abidal a.g. 20 - Maluda 22/

TABELA: Francuska (6) 13, Bjelorusija (6) 9, Albanija (5) 8, Rumunija (6) 8, Bosna i Hercegovina (5) 7, Luksemburg (6) 1.

Grupa E

Moldavija - Švedska 1:4 (0:2)
/Bugaiov 61 - Toivonen 11, Elmander 30, 58, Gerndt 89/

San Marino - Finska 0:1 (0:1)
/Forsel 41/

TABELA: Holandija (6) 18, Švedska (6) 15, Mađarska (6) 9, Finska (5) 6, Moldavija (6) 6, San Marino (6) 0.

Grupa F

Hrvatska - Gruzija 2:1 (0:1)
/Mandžukić 76, Kalinić 78 - Kankava 17/

TABELA: Hrvatska (6) 13, Grčka (5) 11, Izrael (6) 10, Gruzija (7) 9, Letonija (5) 4, Malta (5) 0.

Grupa I

Lihtenštajn - Litvanija 2:0 (2:0)
/Erne 6, Polverino 36/

TABELA: Španija (5) 15, Češka (5) 9, Škotska (4) 4, Litvanija (5) 4, Lihtenštajn (5) 3.

Ukupno ima devet grupa - šest sa po šest timova i tri sa po pet. Pobjednici grupa i najbolja drugoplasirana selekcija direktno će se plasirati na Euro 2012.

Preostalih osam reprezentacija, koje takmičenje u grupama završe na drugom mjestu, igraće u baražu (11, 12. - 15. novembra)

Poljska i Ukrajina su se kao domaćini direktno plasirali na Evropsko prvenstvo.