Sudija odlučio! Igra se do petog gola...

Nigerija i Argentina moraće "pod lupu" Međunarodne fudbalske federacije (FIFA).

Sudija odlučio! Igra se do petog gola... Izvor: MONDO

Dve selekcije nedavno su odigrale prijateljsku utakmicu i "orlovi" su pobijedili 4:1.

"Gaučosi" su utješni gol postigli u sudijskoj nadoknadi i upravo je on izazvao veliku sumnju kod čelnika FIFA. Nigerija je vodila 4:0, a sudija je drugo poluvrijeme produžio za pet minuta. Međutim, kraj nije sviran ni kada je isteklo dodatno vrijeme, već je duel nastavljen sve do gola, odnosno 98. minuta.

Argentina je upravo u tom osmom minutu sudijske nadoknade postigla pogodak! Da cijeli događaj bude još čudniji, opet se pobrinuo glavni sudija Čaibou, koji je "gaučosima" svirao kazneni udarac. Naravno, niko osim arbitra nije bio siguran u njegovo postojanje. Štaviše! Navodno je Čaibou vidio da je neko od Afrikanaca igrao rukom... Precizan sa 11 metara bio je Mauro Boseli.

Vjerovatno istraga ne bi bila pokrenuta da u međuvremenu nije "isplivala" informacija da je u određenim kladionicama širom planete uložen veliki novac na to da će na utakmici da bude postignuto pet ili više golova.

"FIFA može da potvrdi da je utakmica između Nigerije i Argentine izazvala naše sumnje u regularnost i da je istraga u toku", poručila je svjetska "kuća fudbala".

Ako se dokaže da je utakmica neregularna, Čaibou će vjerovatno završiti svoju karijeru, jer mu to nije prvi meč koji je sudio i koji je kasnije bio pod istragom. Prošle godine "dijelio je pravdu" na utakmici između Bahreina i Togoa. Ovaj duel se još uvijek ispituje...

Pogledajte nevjerovatan penal za Argentinu...