Doskorašnji trener banjalučkog Borca Vlado Jagodić jedan je od rijetkih fudbalskih stručnjaka koji je uprkos osvojenim trofejima dobio otkaz.
Crveno-plavi su pod njegovom trenerskom palicom ostvarili najbolju sezonu u istoriji kluba. Osvojili su prvu titulu šampiona Bosne i Hercegovine, ali i pehar Kupa Republike Srpske odnosno Kup Grada Banjaluke.
Jagodić je priznao u intervjuu "Pressu RS" da mu je rukovodstvo Banjalučana još prošle zime obećalo nastavak saradnje i dvoipogodišnji ugovor ukoliko ostvari dobar rezultat.
"Vidio sam se u Borcu, a da li su u pravu čelnici ili ja, pokazaće vrijeme. Hoću da kažem istinu, a ona je samo jedna:’Želio sam da ostanem u Borcu i nikome nisam radio iza leđa", izjavio je Jagodić.
Prema njegovim riječima, rukovodstvo Borca je tokom sezone mijenjalo ciljeve kao uslov nastavka saradnje.
"Prvo je to bio plasman u Evropu, a potom i titula šampiona BiH. Kasnije i Kup RS odnosno Kup Grada. Sve smo to ostvarili".
Jagodić smatra da je imenovanje za selektora mlade reprezentacije BiH bio samo izgovor čelnicima Borca za njegovu smjenu.
"Očigledno je to dobro došlo rukovodstvu da pod tim plaštom nađu opravdanje za moju smjenu. Uopšte nije sporno, što sam smjenjen jer je trenerski posao takav, ali je to trebalo završiti na korektan način".
Smatra da je poslije osvojenih trofeja zaslužio da ostane na klupi Borca.
"Vjerovatno je smiješno da nakon titule trener bude smijenjen, posebno jer sam se vidio u Borcu. Tražili su i dobili rezultate. Ovaj tim može još, treba da zadrže kontinuitet u igračkom I stručnom kadru, a hoće li uspjeti u tome, pokazaće vrijeme", zaključio je Jagodić.
Podsjećamo, Borac je umjesto njega angažovao nekadašnjeg igrača Dinama Zvjezdana Cvetkovića, koji će u srijedu zvanično biti promovisan u novog kormilara crveno-plavih.
(MONDO)