Fiorentina slavi, Vanja tuguje! Jović "načeo" Torino, Ikone dovršio posao

Autor Haris Krhalić

U četvrtfinalu Kupa Italije fudbaleri Fiorentine upisali su pobjedu nad Torinom od 2:1.

Fiorentina Torino Kup Italije Izvor: Profimedia

U četvrtfinalnoj utakmici Kupa Italije, ekipa Fiorentina savladala je Torino rezultatom 1:0 i na taj način obezbijedila plasman u narednu fazu takmičenja. Prvi pogodak na utakmici djelo je Luke Jovića koji je pogodio nakon asistencije Alekse Terzića.

Fiorentina – Torino 2:1 (0:0)
/Jović 65, Ikone 90 – Karamo 90+3/

Od samog početka „viola“ je nametnula svoj tempo igre te u nekoliko navrata zaprijetila golu Vanje Milinković-Savića. Možda i najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Nikola Milenković krajem prvog dijela igre kada je njegov udarac glavom otišao preko gola.

Igrao se 65. minut kada je Terzić ubacio loptu sa lijeve strane, a najviši u skoku bio je Jović koji je glavom matirao srpskog golmana.

U 86. minutu Torino je mogao doći do izjednačenja, ali udarac Mirančuka odlazi malo preko gola.

Četiri minute kasnije Ikone sa ruba šesnaesterca pogađa za 2:0. Međutim, nakon toga kreće drama. U trećem minutu sudijske nadoknade Karamo smanjuje na 2:1, samo nekoliko trenutaka nakon što je Kabral pogodio prečku na drugoj strani.

Nastavio je Torino sa pritiskom te je opasno prijetio golu „viole“, ali na kraju nije uspio stići do izjednačenja.

Fiorentina će u polufinalu igrati protiv boljeg iz susreta Roma – Kremoneze.