NAJSMJEŠNIJI GOL IKADA! Čovječe, pobogu, šta si gledao - ostavio i saigrače i protivnike u šoku! (VIDEO)

Gol Sent Luisa protiv Ostina postao viralan na društvenim mrežama.

Smiješan gol u MLS ligi Izvor: Printscreen/Twitter/St Louis City SC

Fudbal je pun prelijepih golova, poteza, šansi, ali isto tako postoji dosta grešaka i promašaja. Jedan od poteza koji je postao hit na društvenim mrežama viđen je u Americi. U MLS ligi gdje je fudbaler Ostina bukvalno poklonio loptu i pogodak Sent Luisu.

Defanzivac Kip Keler je u 78. minutu imao loptu u nogama, gledao je kome da je doda, pratio je situaciju naprijed i onda se okrenuo ka svom golmanu, odlučio je da uputi loptu ka njemu. Ono što nije primijetio jeste da je između njih dvojice protivnički igrač Džered Straud. Dodao je loptu njemu pravo u noge, a nije mu bilo teško da u situaciji jedan na jedan matira golmana Breda Stuvera. Da stvari budu gore za Kelera i Ostin, gosti su napravili potpuni preokret. Bio je to gol za 2:2, poslije čega je u 86. minutu Žoao Klaus pogodio za 2:3 i veliko slavlje.

Ovaj potez i gol kakav je viđen brzo se proširio na društvenim mrežama i svi su iznenađeni. Uostalom, vidjelo se to i po reakciji igrača na terenu i publike. I Kelerovi saigrači i protivnici bili su u šoku. Inače, ono što je zanimljivo za MLS ligu jeste i situacija oko asistencija. Naime, za gol za pobjedu Klausa postoje dva asistenta, Nikolas Đoakini i Eduard Louen. Prema pravilima ovog takmičenja, asistencija se upisuje i igraču koji je dodao loptu do asistenta za pogodak.