Almedin Ziljkić pokazao klasu u Širokom Brijegu! Sarajevo dominantno do pobjede na "Pecari" (FOTO, VIDEO)

Nekadašnji fudbaler Borca Almedin Ziljkić bio je najzaslužniji za ubjedljivu pobjedu Sarajeva na gostovanju u Širokom Brijegu u posljednjem meču 21. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Široki Brijeg - Sarajevo PLBiH 21. kolo Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Nakon početnog poraza od Zrinjskog (2:0), fudbaleri Sarajeva su stigli u Široki Brijeg s namjerom da poprave utisak iz tog duela sa aktuelnim šampionom.

I uspjeli su u tome u derbiju 21. kola na "Pecari".

ŠIROKI BRIJEG - SARAJEVO 1:3 (0:2)

Svi gostujući fudbaleri su zaslužili visoke ocjene, ali među njima se najviše istakao nekadašnji igrač Borca Almedin Ziljkić, koji je danas bio strijelac i asistent, a pored toga je kreirao još sijaset priika za bordo tim.

Izabranici Mirze Varešanovića su od početna nedjeljne utakmice nametnuli žestok ritam i stigli do prednosti već u petom minutu. Tada je Hamza Čataković majstorski sa ivice kaznenog prostora pogodio dijagonalu u suprotni ugao - 0:1.

Bilo je još nekoliko šansi za "bordo" tim, ali u tim situacijama koje je kreirao Ziljkić, dobro je reagovao golman hercegovačke ekipe Renato Josipović.

S druge strane, tek u drugom dijelu prvog poluvremena Široki Brijeg se oporavio od početnog šoka i uspostavio ravnotežu, ali nije stvorio neku izglednu šansu pred golom Muhameda Šahinovića.

I kad se mislilo da će gosti otići na odmor sa minimalnom prednošću, Ziljkić je fintom iz slobodnjaka natjerao defanzivca Širokobriježana Di Matea Lovrića da povuče za dres i sruši Čatakovića u kaznenom prostoru, a sudija Ermin Sivac nije imao dilemu - pokazao je na penal.

Siguran realizator bio je upravo Ziljkić za prvenac u "bordo" dresu - 0:2.

Sarajlije su i u drugom dijelu nastavile da napadaju, pa su stvorili nekoliko dobrih šansi, a najbolju je propustio Gruzijac Giorgi Gulašvili, koji je u 62. minutu pogodio stativu.

Ipak, sve dileme oko pobjednika razriješio je u 80. minutu Renan Oliveira, nakon što je Ziljkić vukao loptu više od 50 metara i nesebično asistirao Brazilcu, kojem nije bilo teško da loptu pošalje u nebranjenu mrežu - 0:3.

U samom finišu poslije opravdano dosuđenog jedanaesterca, Široki Brijeg je postigao počasni pogodak, a siguran sa "kreča" bio je kapiten domaćih Bože Vukoje - 1:3.