SRBIJA OSTAJE BEZ PLASMANA NA EVROPSKO PRVENSTVO: Potrebna su dva čuda poslije poraza

Autor Haris Krhalić

Reprezentacija Srbije do 19 godina sada zavisi od drugih timova u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo.

U19 reprezentaciji  Srbije potrebno čudo za plasman na EURO Izvor: MN PRESS

Reprezentacija Srbije do 19 godina nalazi se pred eliminacijom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Izgubila je od Izraela (3:1) i ugrozila prolaz na šampionat. Sada su potrebna dva čuda, jedno koje zavisi od ekipe i drugo za koje je potrebna pomoć Letonije. Dosta stvari treba da se poklopi...

Tim Jovana Damjanovića je drugi na tabeli sa 3 boda, ispred su Poljska i Izrael sa po četiri poena. Dalje ide samo prvoplasirani tim. To znači u posljednjem kolu "orlići" moraju da pobijede Poljake i da navijaju da Izraelci ne dobiju poslednjeplasirani tim u grupi. Ti mečevi na programu su 28. marta i tada će sve dileme biti riješene.

Što se meča sa Izraelom tiče, Tai Abed doveo je ekipu u vođstvo u 24. minutu. Onda je golman Jovan Miladinović skrivio penal, a sudija mu je pokazao direktan crveni karton. Abed je bio siguran sa "bijele tačke". Pobjedu i brojčanu prednost Izrael je znao da iskoristi i u 69. minutu je Ahmad Ibrahim dodatno uvećao prednost, a poraz je samo ublažio Vukašin Đurđević u 76. minutu.