"Zmajevi" samokritični nakon neuspjeha u Bratislavi: I ranije se ovo dešavalo, ali izgleda da ništa nismo naučili!

Bh. tim doživio je bolan poraz u drugoj rundi kvalifikacija za prvenstvo Evrope.

šehić i tahirović nakon utakmice slovačka bih  Izvor: FS BiH, nfsbih.ba

Fudbalska reprezentacija BiH poražena je u nedjelju na gostovanju Slovačkoj rezultatom 2:0 u drugom kolu kvalifikacija za EURO 2024.

Izabranici Faruka Hadžibegića prikazali su slabu partiju u Bratislavi, pokvarivši tako utisak sa premijere, kada su lako i ubjedljivo u Zenici trijumfovali nad selekcijom Islanda (3:0).

"Ne znam šta nam se večeras desilo. Izgledali smo previše umorno, kasnili smo na svaku drugu loptu, nije bilo svježine. Izgleda da smo se protiv Islanda istrošili i fizički i mentalno. Ne pamtim lošije izdanje nego što smo odigrali u prvom poluvremenu večeras. I ranije nam se ovo znalo desiti, ali izgleda da nismo ništa naučili iz prošlosti. Drugo poluvrijeme smo imali kontrolu igre, bolje smo stajali na terenu. Moramo biti pametniji, dobro analizirati večerašnju utakmicu i ne dozvoliti da nam se ovo ponavlja u nastavku kvalifikacija. Grupa je dosta izjednačena, biće borba do posljednjeg kola. Idemo dalje, ništa još nije gotovo", prenio je zvanični sajt FS BiH riječi golmana bh. tima Ibrahima Šehića.

Da BiH nije dobro izgledala u duelu sa Slovacima, svjestan je i Benjamin Tahirović.

"Razočarani smo. Loše smo počeli utakmicu. Danas nismo dali ono što smo imali prije tri dana. Siguran sam da imamo kvalitet, da možemo bolje i da možemo pobijediti bilo koga. Niko od nas nije srečan nakon današnje utakmice, danas nije bilo dobro", poručio je prvotimac Rome.

Naredne mečeve u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope BiH će odigrati 17. i 20. juna, kada će gostovati Portugalu, odnosno ugostiti Luksemburg.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!