ZVEZDA: Borha i Reljić za pobjedu

Crveno-bijeli savladali Matersburg 2:0 golovima Borhe i Reljića. Šansu u drugom poluvremenu dobili Mezenga, Kovačević, mladi Janković...

ZVEZDA: Borha i Reljić za pobjedu Izvor: MONDO

U drugoj utakmici na pripremama u Austriji crveno-bijeli su savladali Matersburg 2:0 (2:0). Osim pobjedom trener Robert Prosinečki može da bude zadovoljan i igrom svog tima.

Meč je odigran u mjestu Untersitsen pred oko hiljadu gledalaca.

Crvena zvezda je povela u 18. minutu preko Kristijana Borhe. Akcija je tekla po lijevoj strani, kombinovali su Stevan Reljić i Kadu, a kada je lopta došla do Andrije Kaluđerovića, on je uposlio Kolumbijca, koji je ljevicom tukao sa osam metara u suprotni ugao - 1:0.

U 34. minutu bilo je 2:0, a strijelac je bio Reljić. "Uhvatio" je loptu odbijenu poslije kornera i sa oko 18 metara precizno šutirao - 2:0.

Prednost beogradskog tima mogla je da bude ubjedljivija još u prvom poluvremenu. Kadu je u uvodnim minutima propustio idealnu priliku pošto ga je uposlio Darko Lazović, koji je odmah zatim asistirao i Borhi. Iako je Kolumbijac pogodio cilj, pogodak mu nije priznat zbog ofsajda.

Matersburg je najbolju priliku imao u 64. minutu, ali udarac Morta sa bijele tačke zaustavio je golman Aleksandar Kirovski.

Prosinečki je izvršio veliki broj izmena, a priliku da debituju dobili su supertalentovani Filip Janković, novajlija Bruno Mezenga, kao i povratnik Nenad Kovačević.

Utakmicu je gledao predsjednik Zvezde Vladan Lukić, koji se u petak pridružio ekipi.

CRVENA ZVEZDA: Kirovski, Mikić, Vilotić, Tošić, Reljić, Mijailović, Dimitrijević, Lazović, Borha, Kadu, Kaluđerović.

IGRALI SU JOŠ: Vešović, Mezenga, Kovačević, Jeremić, Savio, Stojković.

MATERSBURG: Borenič, Fulhuber, Mravat, Keler, Rat, Domoraud, Seidul, Dartner, Parkas, Rušer, Berger.

Prethodno, crveno-bijeli su remizirali sa nižerazrednom Kolumbijom (0:0) u meču koji je ostao u sjenci teške povrede Pašeka.

Zvezda će u Austriji odigrati još tri utakmice, u ponedjeljak protiv lokalnog trećeligaša (17,00), zatim protiv ekipe Slovačko (13. jul, takođe u 17 sati) i tri dana kasnije protiv izraelskog Ašdoda (18,00).